Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vezetheti a szomszédom a mi...

Vezetheti a szomszédom a mi telkünkre az esővizet? Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
A telkünk lejtős hegyoldalban van és felül van egy út. Erről az útról balról is és jobbról is a szomszédaim felénk lejtve alakították ki a járdájukat. Felhőszakadás esetén minden esővíz hozzánk folyik be.Van erre valami jogszabály?

#esővíz-elvezetés #építési-jogszabály
2016. aug. 4. 10:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés egy kicsit megtévesztő, mert a főcím első olvasatra azt sugallja, hogy az ereszcsatornájának a vége a te telkedre önti a vizet, holott ez nem így van.

Az út meg gondolom nem magánterület.

Az én szomszédaim is rafkóztak egyet és mivel az egész telkek felénk lejtenek hozzánk jött a víz. Kerítést sem akart senki építeni. Egyszer aztán felszívtam magam, anyagilag is...

És körbekerítettem a telket úgy, hogy a kerítés az én telkemen van, betonalapot csináltam neki, de úgy, hogy vagy 20 centivel a felszín fölé ér. Szóval szabályos gátat képeztem ki minden oldalon, és mindenki vize a saját telkén marad.

Én meg azóta tudok gazdálkodni rendesen, ők meg nézik a kis beltengereket a kerítés mellett. Jó agyagos föld, nehezen issza.

Szóval sártengerből virágzó gazdasággá alakultam. Jó befelktetés volt :-)

2016. aug. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!