Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A panelban lakóknak mennyi...

A panelban lakóknak mennyi havonta az áramszámlája? KWh-ba érdekelne leginkább.

Figyelt kérdés

Nekünk kijött az éves elszámolás,és megdöbbenve tapasztaltam,hogy 48ezer forint ugy,hogy addig is fizettem a havi 6300ft-ot.Rz egy másfélszobás lakás,és 3felnött,és egy gyermek lakik itt.Közel 3000kWh -ot fogyasztottam volna el???

Köszönöm,ha valaki segit nekem.


2008. okt. 1. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Reklamáld meg.

Lehet tőlük kölcsön kérni fogyasztásmérőt is.

De véletlenül nem egy elszámoló számla volt? Mert akkor egy egész éves fogyasztás korrekciója... menj, és nézd meg a villanyórát, stimmel-e? És, ha igen, és nincs idegen nyom, akkor inkább térj át a havi számlára. Ehhez telefonon be kell jelenteni nekik minden hónapban, mert maguktól nem olvassák le.

2008. okt. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az éves elszámolás csak tájékoztató az egész éves össz-fogyasztásról, nem befizetendő számla. Ez nekünk is kb. 40 körül szokott lenni, 53 nm-es lakásban.
2008. okt. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nekem ezt be kell fizessem,mert csekket is kaptam mellé.Bár már hivtam a Démászt,reklamáltam,nem érdekli őket,csak azt hajtják,hogy tartozok,fizessem be,mert kikapcsolják 90napon belül.

Mindent kikapcsoltam,és kihuztam a konektorbol,akkor is pörög az órám.

A mellettem lévöé viszont nem.Ha bent a lakásba lekapcsolom azt,ami az ajto felett van/nem tudom,hogy mi a neve/tehát áramtalanitok,akkor viszont a szomszédé kezd forogni.

2008. okt. 1. 14:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem akarlak elkeseríteni, de valószínűleg te fizeted a szomszédod villanyszámláját is! Ez nem semmi! Feltételezzük, hogy csak egy véletlen elkötés, de inkább illegális áramvételezés, és akkor a szomszédodat rettenetesen megb...üntetik! Kérj a Démász-nál egy azonnali óravizsgálatot, és szerintem addig ne szólj a szomszédnak!
2008. okt. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
persze ez is lehet-mármint amit az elző válaszadó ír-ez gyorsan leellenőrízhető-mindent ki kell húzni és megnézni, hogy pörög-e az óra tovább. Ez szerintem is túlzás! Villannyal főzök mindennap, van, hogy egész délelőtt ég a villany a fürdőben mert véletlenűl úgy hagytam. 6000 -t fizetünk havonta és évvégén 4000 körűl kaptunk vissza. Igaz , hogy lecseréltük a hűtőnket egy takarékosabbra, de ennyivel azért többet nem fizethettek.
2008. okt. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi! Akkor minden világos! Áramlopás!
2008. okt. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Annyira mindegy hogy panel vagy családi ház...

Ha egyfolytában ég mineden villany, TV, számítógép akkor valós lehet a havi akár 10K is. Mi családi ház, ihaz még csak ketten és napközben dolgozunk, és számítógép sincsen de éves szinten kb 1000KWh az 30.000 forint körüli össszeg.

Tessék odafigyelni a fogyasztásra!


Amúgy jeleleg ma sajnos neked kell kivizsgáltatni és utánna járni ha valaimit el akarsz érni. A démászá csak az óráig... Így neked saját költségen kell átvuzsgáltatni a saját elektromos hálózatodat.

Amúgy ha minden villany lekapcs, minen fogyasztó kihúz akkor nem foroghat az óra! Ha mégis akkor nincsen rendes földeláse a hálózatnak...

2008. okt. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!