Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ausztriába költözünk, de még...

Ausztriába költözünk, de még nem döntöttük el melyik tartományba, melyiket és miért ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Leginkább Salzburg vagy Karintián gondolkodunk,közel van Tirol,Vorarlberghez ahol sok munkalehetőség van,de nincs messze Magyarországtól sem.Karintiáról azt hallottuk,hogy kevésbé szeretik az idegeneket,szegényebb,viszont előnye,hogy olcsóbb.

2016. aug. 28. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a "munkahelyhez költöznék". Amikor van munkaszerződés, az már mutatja, hogy hova érdemes költözni.

Én Salzburgban töltöttem jó pár hetet évekkel ezelőtt. Akkor eléggé erős volt az idegen ellenesség. Két boltra ki volt írva, hogy "Nem beszélünk magyarul". Voltak kisebb felvonulások (csak hírből hallottam), egyet láttam, ott egy tizenéves csürhe próbált rendezett sorokban vonulni, de ahhoz kevesen voltak, és részegek (II. világháborús egyenruhára utaló kiegészítőkkel, mint sapka jelvény)

A helyiek az ország többi részét is lenézték (ez egyértelmű volt a beszélgetésekből)

Ezek egy hosszabb nyaralás alatt nem volt zavaró, nem tudom, hogy egy hosszabb ott tartózkodás esetén mi a helyzet, illetve, hogy mi változott az évek alatt.

2016. szept. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mi Karintiáról hallottunk rosszakat,hogy idegenellenesek,ezt nem is tudtam Salzburgról.
2016. szept. 1. 12:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagy TÉVEDÉS ! ! !

Karintia (Kärnten) egyáltalán nem idegenellenes ; ezzel szemben Burgesz(Burgenland) és Bécs (Wien) NAGYON !

Felsőausztria(Oberösterreich) csak helyenként , de ott NAGYON !

(Svejc se nagyon baráti)

Ausztria Olaszországhoz közeli része viszont jó !

SŐT ! Tudok Karinthiában olyan helységeket is, akiknek testvérvárosi kapcsolatuk van , ill. nyugdíjasok stb. utaznak is M.országra !)

2019. szept. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!