Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Honnan van embereknek ennyi...

Honnan van embereknek ennyi pénzük saját ingatlanra?

Figyelt kérdés

Szétnézek az ismerőseim között, vagy a barátaim körében s nagyon sokaknak van saját házuk pl. a Dunapartnál, ami valljuk be, azért elég drága környék.

És ezek az emberek pl. a kollégáim, szóval durván azonos a fizetésünk, ami max 120ezret jelent.


Értem én, hogy sok helyen segítenek a szülők...de a minimálbér nem valami sok. Nehéz elhinni hogy valaki 100ezer forintból összespórol magának egy 15-20milliós ingatlanra.


Amikor eladó házakat, lakásokat nézegetek, mindig megfordul a fejemben a kérdés: honnan van valakinek önerőből ennyi pénze


Az én szüleim is tudnak segíteni X millióval, de a fizetésem nem átlagon felüli, teljesen normálisan keresek. Beletartozom az átlagba.

De ha kiszámolom, hogy hiába nem élek nagy lűbon a kocsit tankolni kell, mobilszámlát be kell fizetni stb.

havonta 200ezreket lehetetlen félretenni


2016. szept. 16. 16:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Tudom, van aki hitelt vesz fel.

De könyörgöm,,,havonta azt is fizetni kell...


Hogyan lehetséges az hogy egyre több a lakóház, legyen az építésü vagy tégla...és mindenhol laknak emberek.

Nem értem miből van ennyi pénze pl. egy rosszul kereső párnak is akár


Rendben, van aki örököl.

D mindenkinek ez sem "juthat"

2016. szept. 16. 16:52
 2/12 anonim válasza:
80%
megnyerik a lottót
2016. szept. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Megkérdezed a száddal.
2016. szept. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokat számít a családi háttér is. Vannak olyanok akikre a nagyszülők hagyják rá az ingatlant.

Én és a feleségem összesen 420 nettót keresünk, de mi semmit se örököltünk a szülőktől nagyszülőktől. Így sajnos nincsen drága ingatlanunk frekventált részen, mert a lottót sem nyertük meg (MÉG).

2016. szept. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Nyerhetnek pénzt.

Kaphatnak rokonoktól.

Hitel.

Cafeteriát lehet íratni ( mármint a hitelt fizetni cafateriából, márpedig ahol én is dolgozom - a nagy átlaggal ellentétben - elég magas, 700 ezer forintos cafateria van ).

Önkormányzati támogatás ( nálunk például "első lakás vásárlásához" van 1 millió forint kamatmentes hitel / visszatérítendő támogatás az önkormányzattól ).

Illetve nemrég bevezették a CSOK-ot.

Sok lehetőség van, mondjuk én kisvárosban lakom és "csak" 7 millió forintot ér a lakásom, de én is így csináltam: szüleimnél lakva összespóroltam 1,5 milliót, kaptam szüleimtől 1 milliót, 1 millió önkormányzati támogatás és 2,5 millió forint hitel. Akkoriban "csak" 6 millió forint volt az ára, de megemelkedtek az ingatlanárak.

2016. szept. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Összegyűjtöd az önerőt, azzal és hitellel veszek egy kis lakást Budapesten. Maradsz a szülői házban, a vásárolt lakást kiadod albérletbe, az albérlet díjából fizeted a törlesztőrészletet, közben tovább rakod félre a fizetésed egy részét, pont mint amikor az önerőt gyűjtögetted. Egy idő után a hitelt vissza tudod fizetni, akkor a kis budapesti lakást eladod és abból a pénzből, plusz amit időközben gyűjtögettél, esetleg megint hitellel, bármilyen BP melletti településen tudsz házat venni.
2016. szept. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Azok egyáltalán nem saját ingatlanok, 99%-ban a bankok a tulajdona. Nyögik az erőn felüli hitelt, aztán meg nyígnak meg mennek tüntetni.
2016. szept. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

ez összvisz kb 300.000 ember.

1. 25% lop/csal,öl, bűnözik,hazudik.

2. 10% politikusi körben van,azaz onnan pumpál ki pénzt

3. 35% örökségből/kárpótlásból,birtokból,származó vagyonból ered,csúszik lefelé,veszti el az értéket amit kapot.

4. 4% banki vezető pozícióban van.

5.10%. Nyugati cég vezető pozíciós beosztottja

6.10% Ingatlanozós /tőzsdejátékos

7. 1% lottónyertes és rokonsága

8.2% hiéna taxis

9.8% konkrét adócsaló fiktív számlás

De szerint nem illik rád egyik sem,kedves kérdező..

:)

2016. szept. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
A szülők sokszor tudnak segíteni. Plusz örökség. Nekem kb hárim millát adtak és van egy kb tíz millát érő házam. Először vettek nekem 350 ezerért egy régi patasztházat. Kicsit kipofoztuk de nem volt jó. Eladtam egy baleknak 4.6 milláért. Közben örököltem egy 35 m2 es kis házat rossz állapotban de az összes közmű benn volt. Ezt raktam rendbe a 4.6 ból plusz hármat kaptam . Egy új részt toldottam a házhoz. Sok mindent magam csináltam. Na hát így jutottam én házhot de egyébként csóró vagyok.
2016. szept. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk: közlekedés: busszal v inkább gyalog

nincs nyaralás,

kevés, olcsó ruha, kaja

fodrász, kozmetika alig

szórakozás: a játszótér és családos barátokkal való traccsolás

építkezés akciós és egyszerű anyagokból, nem vállalkozó a kivitelező, szakembereket egyenként megbízva

szocpol. banki , munkahelyi kölcsön felvéve

Vidéki városban nem központban építkeztünk, a legolcsóbb telket vettük meg. Nem volt csatorna, se aszfaltos út. 3 év után költöztünk, ezután még 2 két év munka a házon

Sokan így csináljuk. Nehéz, de a mi munkánk. Kölcsön kifizetve. Van otthonunk. Nem értem miért kell összeomlani, ha nem luxus helyen él vk.

2016. szept. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!