Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tanyára költözés?

Tanyára költözés?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem tanyára költözök, de mindenki hülyének néz, nem értem miért.

Magányos farkas vagyok, már óvodában se voltak barátaim, már attól kikészülök, hogy parancsolgatnak nekem a munkahelyen, megmondják mettől meddig üljek az irodában stb... Ezért arra gondoltam, amennyire lehet önfenntartóvá válok, természetesen valamennyi pénz kell, amit a felesleg eladásából fedeznék.

Mi a véleményetek? Miért akar mindenki erről lebeszélni?


2016. szept. 16. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Ha ezt szeretnéd akkor hajrá!!! Sok sikert!
2016. szept. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

"Miért akar mindenki erről lebeszélni?"


Azt sem tudják, miről beszélnek le, a többség sosem próbálta. Sokan nem merik átlépni a saját árnyékukat, elhagyni a komfortzónát. (Már akinek komfortos az a szitu, amit leírsz.) Engem is állandóan rémisztgettek, hogy ne vállalkozzak, pedig sokkal boldogabb vagyok így, mint azelőtt (ha gazdagabb nem is).


Érdemes viszont olyanokkal kapcsolatba lépni, akik hasonlót léptek, mint te. Jótanács sosem árt.

2016. szept. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az emberi oldalát megértem. Én egyedül nem vágyom oda, mert eleve nem vágyom a folyamatos egyedüllétre. De családdal nagyon szívesen kiköltöznék.

Szerintem az ismerőseid azért néznek hülyének, mert nem hiszik el, hogy képes leszel így megélni. Nyilván érteni kell a növényekhez, állatokhoz. Nem olyan egyszerű az sem. És valamiből bevételednek is kell lennie. Pl. télire megvásárolni a fájt, azért az nem két forint.

Szóval gondold végig, hogy van-e elég erőd, tudásod, képességed, hogy ezt valóban végigvidd.

Van egyáltalán valamid? Kell autó is. Nyilván nem is mindegy, hogy milyen, ha rázósabb terepen használod. Éltél már önállóan? Meg van mindened, ami a háztartáshoz kell?

2016. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat. Harminc felé járó fiatal pár vagyunk, párom ugyanezen beállítottságú ember, igazándiból így tervezzük elkezdeni közös életünk, valamennyi pénzt már gyűjtögettünk, nem 0 ról vágunk bele. Csak hát mindkettőnket rémisztgetnek és elbizonytalanítanak.. Nem panelben nőttünk fel, kapát is fogtunk már életünkben, bár nem vagyunk tapasztaltak, az biztos.
2016. szept. 16. 20:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Csalódás fog érni ez csak úgy megy hogy van egy biztos kereset. Az hogy kiköltözöl oda 100 tyukkal és tíz disznóval az nem úgy megy. Az etetésük egy vagyon és számlákat is kell fizetni. Kell hozzá saját fóld is vagy 5-10 hektár ehez gépek. Semmi tapasztalat nélkül egy két millával ne kezdj bele. A pénz elmegy egy év alatt aztán se bevétel se pénz se állás.
2016. szept. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A tanya az önmagában kemény, de önfenntartással...szinte lehetetlen.

Főleg, ha csak ketten vagytok.

Az állat körül sosincs vége a dolognak, ha termeszteni akarsz, detto. Hajnaltól napestig robot. Nekünk anno volt két tehén, hízók, szárnyasok, a szüleim munka mellett csinálták, de bizony mi is keményen kivettük a részünket. Ennek ellenére ha háromszor annyi állatunk lett volna, akkor sem tartottak volna el bennünket, pedig a tejre mindig volt vevő. Drága volt a takarmány, a rozzant kisteherautót is fenn kellett tartani.

Annyit semmiből nem tudsz termelni, hogy olyan hasznod legyen, amit nem kell visszaforgatni, mert sajnos ma már mindent szezon előtt dömping áron behoznak külföldről, és nagyon nyomottak az árak.

Ha nagyon elszántak vagytok, szerintem inkább vegyetek a munkahelyetek közelében vmelyik rendes, dolgos emberek lakta faluban egy házat,legalább 1500-2000m2-es telekkel.

Ott próbáljatok meg ráállni valamire, amit jól el lehet adni őstermelőként. Abból már lehet kiindulni, ha ügyesek vagytok.

2016. szept. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!