Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázszerelők ennek mi értelme?

Gázszerelők ennek mi értelme?

Figyelt kérdés

Nemrég volt gázkészülék ellenőrzés,kijött az ember megnyomkodta a tűzhely gombjait és utána a gomboknál mérte a szivárgást ,és talált is egyet ami enyhén tömörtelen.

Mondta is hogy ennek nincs kockázati jelentősége de azért letiltotta az egész készüléket és még a helyiségre is azt írta hogy nem felel meg a további használatra.


Első kérdésem most akkor mi lesz ,beszól a szolgáltatónak hogy ne küldjenek több csekket mert nekünk nem jár a gáz és kijönnek elzárni a főcsapot? Vagy késöbb jönnek és megbüntetnek mert nem javítottuk ki azt a gombot horror pénzért miközben nem is használjuk és kockázati jelentősége nincs ezt ő is megmondta.


Ide kapcsolódik a második kérdésem ,én józan ésszel ha meg akarnám mérni egy készülék szivárgását akkor nem nyúlnék hozzá hanem órákig otthagyott nyugalmi állapotában mérném meg de ő előtte összenyomkodta a gombokat és utána tartotta oda a műszert ,mivan ha 5 perc múlva már nem is jelzett volna semmit a műszer ??? és ezért a piszlicsáré hibáért vonta ki a forgalomból!


Meg lefényképezte az ablakon az előírt szellőztető rést is ,ezenkívül panelról lévén szó van még egy központi légszivattyú is amit figyelembe se vett de egyértelmű hogy olyan huzat van abban a konyhában hogy abba belekötni nem lehetne MÉGIS azt írta a rublikába hogy a helyiség további üzemeltetésre nem felelt meg .


Hogy van ez és mik a szankciók vagy minek csinállják ezt.Nem is mondott semmit hogy jönni fognak e később ellenőrizni hogy kijavítottuk e azt a gombot csak elviharzott .



2016. szept. 16. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Természetesen egy gáz készüléknek tökéletesnek kell lenni tömörségi vizsgálatnál .Olyan nincs,hogy "nincs kockázati jelentősége" .Kicsit túl lihegte a fontosságát,azt gondolom .Azt is el kellett volna naki magyarázni,mi a teendő ezek után .Én biztosan panaszt tennék annál a cégnél ,aki ide küldte .

Mivel panelről van szó,gondolom a többi lakásban ilyen a szellőző rendszer .Ezek után mindenhol le kellett volna zárni a gázt .

2016. szept. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Persze elmagyarázta "javíttassátok meg" .


Érdekes a szórólapon még az volt hogy jönnek a felülvizsgálók és minden hibát ingyen elhárítanak. Én nem kértem hogy jöjjenek ez valami állami elrendelés és végigmennek az országon . De nem értem ennek mi értelme volt mert azt is mondta csak saját felelősségre használhatjuk után látványosan elzárta a csapot és lefényképezte.


Én meg miután elment látványosan kinyitottam a csapot és ezzel ő is tisztában volt ,mivel nem volt olyan kockázati hiba ami az azonnali javítást megkövetelné tehát robbanás veszély ezért nem is csinált semmit ,ja hogy az apróbb hibákat nem javítják ki ingyen csak ha ömlik a gáz? érdekes hozzállás . Csak tudnám hogy akkor minek volt ez a színjáték hogy elzárom a csapot és lefényképezem mikor nem is rakott rá pecsétet vagy lakatot tehát egy színjáték volt az egész .


Persze a panelprogramos panelban minden konyhában ugyan ez az ablak szellőző és központi elszívó van tehát a konyha letiltása valószínűleg nem a szellőzőknek szólt hanem hogy nem tömör az egyik gomb és biztosra ment inkább letiltotta az egész konyhát nehogy szegény jómagam megfulladjak abban a gázszivárgásban ami olyannyira nem veszélyes hogy nem is kellett ott helyszínen megjavítania .

2016. szept. 16. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!