Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi az az átemelő szivattyú?

Mi az az átemelő szivattyú?

Figyelt kérdés

azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, h a falunkban kezdik kiépíteni a csatorna rendszert, és azt mondták, h kell egy átemelő szivattyú vagy átemelő akna...

De én úgy szeretném megoldani akna meg szivattyú nélkül, h a bejövő víz óránál van az a cső ami kijön a házból és ott fordul bele a szennyvízaknába, és az lenne a kérdésem, h ott elvágni egy könyököt rárakni és azt rögtön a csatornába engedi nem-e lehetne?? mert nem szeretnék se aknát építeni se szivattyút az udvarba :D vagy aki ért hozzá az leírja nekem mi mi célt szolgál, és melyik a legjobb megoldás? előre is köszönöm :D



2016. szept. 17. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én tudásom szerint,ez azt jelentené,ha a telked mélyebben helyezkedne el,mint az a csatorna ,ahova a bekötésed lenne .Ekkor kellene a szennyvizedet a csatornába átnyomatni .Ilyen esetekben szoktak nagyobb aknát épiteni,és ha megtelik,akár automatikusan is átnyomja a szívattyú a szennyvizet .A nagy rendszerekben is vannak ilyen továbbító szívattyuk beépitve .
2016. szept. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hát nem tudom, h évekkel ezelőtt szabályosan- e lett megcsinálva a bejövő víz, de gondolom olyan mélységbe lesz a csatorna is.. akkor meg jól állok mert kb egy mélyen van ami a házba megy cső meg a szennyvízcső is :D

köszönöm a válaszod!

2016. szept. 17. 17:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy hol tudják bevinni a szennyvízcsövet, sokmindentől függ, vannak előírások, így van meghatározott távolság ivóvíz és más csövektől is.
2016. szept. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valóban vannak előírások,de ezek nem vonatkoznak a telkeken elhelyezkedő vízelvezetésekre .
2016. szept. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az átemelő aknában van az átemelő szivattyú.

Erre akkor van szükség, ha a terepviszonyok, a szintek miatt nem lehet megoldani a hagyományos, gravitációs úton a befolyást.

Pl. dombvidéken a terep az utca felől a házad felé lejt, és az utcai szennyvízcső magasabban van, mint a te földben lévő szennyvízcsöved. Akkor hogy ne a utcáról folyjon hozzád az anyag, beraknak egy átemelő szivattyút.

Vagy az utcai csövet nem tudták úgy megoldani a domborzat miatt, hogy gravitációs úton osonjon a sz.r, mert akkor helyenként a laposabb részeken a felszínen menne a cső, a magasabb részeken meg 15 m mélyen. Ezért nyomás alatti rendszert készítenek, ami valamennyire követi a felszínt, és egy nagy központi szivattyúval továbbítják benne az anyagot. A házakat ilyen átemelős megoldással kötik rá. Az átemelő szivattyú belenyomja a nálad termelődő anyagot, egy visszacsapószelep meg meggátolja, hogy a gerincvezetékből hozzád menjen vissza a cucc.

Ha azt mondják, hogy kell, akkor biztos kell, nem viccből rémisztgetnek. A miérteket megkérdezheted a polgármesteri hivatalban, egész biztos van ott valami felelőse a projektnek.

2016. szept. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem akarok bemenni a hivatalba :D csak említették,h lehet kelleni fog, és mivel világ életembe falun éltem, ezért egyáltalán nem értek hozzá :)
2016. szept. 18. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!