Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egyik ismerosom es a csaladja...

Egyik ismerosom es a csaladja nagyon szorult helyzetbe kerultek mit tanacsolhatok neki megoldaskepp?

Figyelt kérdés
Szoval 15 napjuk van elkoltozni. Nincs aramjuk apuka bortonben van anyuka keptelen eros fizikai munkat vegezni 20 ev mindennapos bantalmazas utan. Varro noi kepzettsege van. Egyenlore mindenhol elutasitottak. Van egy 16 eves lanya akivel ha nem koltozik el 15 napon belul akkor a lany intezetbe kerul az anya utcara. Szegedeik es a Sas utcai csaladsegito nem tud segiteni rajtuk. A Mihalytelki anyaotthonban nincs tobb hely. Hajlektalanszallora ha mennek a gyamugy ugyanugy elveszi a lanyt. Alberlet kellene nekik de mindenhol tanulo lanyokat/diakokat keresnek 2-3 honap kaukcioval. Holnap mar csak 14 napuk lesz elkoltozni. A lany az osztalytarsam es megszokta osztani velem az ilyen dolgokat nem tud tanulni ebben a helyzetben es a tanaroknak nem mondja el h oka is van a nem torodomsegevel. Pedig nagyon szokott igyekezni probalkozik ah csak tud es nagyon kedves vicces jo ember a lany az anyukajat nem ismerem de ismeros helyzetbe voltunk mi is csak az en anyukam mikor eljottunk apamtol elvallalt mindent mosogatast csirkeuzemet picket saslikot tqkaritast is de ah a lany beszelt az o anyukajarol sztem meglehet torve ... Szoval nem tudom nagyon elszomorit a helyzet bekonnyeztem mikor meselte elozo nap meg o roppant ossze ez miatt senki se tudta h miert es most elmondta. Probaltam keresni nekik alberleteket masik csaladsegitoket de nem nagyon talaltam az alberletek kozul senki se lenne annyira tolerans h befogadja oket kaukcio nelkul vagy nagy osszeg nelkul + h az anyukanak nincs munkahelye semmi kep pedig kellene megoldas azt mondta a lany h meg Mihalytelken az anyaotthont probalgatjak amig leet hatha akad meg egy hely. Azt szeretnem kerdezni h nem tudtok e valami alapitvanyrol v csaladsegitorol vagy h van e anyaotthon mihalytelken kivul barmit ami megoldas lehet szamukra.

2016. szept. 21. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Most mégis mit vársz mit mondjunk? Fogadjuk be mi, vagy adjuk ki az házunkat munka és így fizetésképtelen embereknek?


Egyedül te tudsz segíteni, és te is valószínűleg csak a lányon azzal, hogy megkéred a szüleid, hogy odaköltözzön pár hónapra, még az édesanyja a hajléktalanszállóban lakik és keresi a munkát

2016. szept. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"15 napjuk van elkoltozni."


Ez a "15 nap" a történetnek a vége, és nem a kezdete!!

Azaz valószínűleg már kaptak e3zer felszólítást, és hosszú évek óta nem fizettek senkinek, ha végül kirakják őket.


Esetleg te tudsz segíteni az osztálytársnődön ideiglenesen, a szüleid segítségével.

Az anyja, meg -felnőtt nőként- oldja meg magának azt, amit az eddigi életében összekavart.

2016. szept. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A város mindenkié, nane, a neten megtalálod őket, hátha tudnak ajánlani valamit.

Ha a lánynak találnátok valamit, az anyja elmehetne olyan helyre dolgozni, ahol a szállást állja a munkáltató, akár külföldre.

2016. szept. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Juhász Zoli - Shepherd <- őt is meg lehet próbálni facebookon megtalálják, ő is próbál segíteni szegény embereknek
2016. szept. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Állami felső vezetőnek kellene írni az ügyükben (privátban már megírtam Neked, hogy hova, elég "megdöbbentő" helyet írtam, de nekünk onnan segítettek egy igen szorult helyzetben egy beteg Anyukán), biztosan van megoldás, itt az ősz (lombhullás, parkrendezés), az Anyuka, ha nehéz fizikai munkát nem is tud végezni, de a köztereken könnyű fizikai munkát biztosan tudnak neki biztosítani, mint közmunkásnak.


Azért az állami felső vezetőt írtam, mert ott van forrás (magánszemélynél nem biztos) és azonnal tudni fogják, ki tud segíteni (máshol ez nem igaz, mert globálisan nem látnak rá a rendszerre), ráadásul bőven megtérül, ha segítenek rajtatok, mert az Anyukája is tud hasznos munkát végezni és a lány is képes lesz tanulni, később dolgozni, normális életet élni.


Elég erős a szociális háló, ráadásul a gazdaságunk az elmúlt 20 évben most a legjobb, ha egy állampolgár ennyire kilátástalan és kimerült helyzetbe kerül, a legrosszabb, amit tehet, hogy még mindig saját erejéből akarja megoldani a problémát, amikor már alapvető dolgokra sincs ereje esetleg.

2016. szept. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként nem vártam, hogy bárki is befogadja őket... Csak gondoltam a felnőttek többet tudhatnak az ilyen helyzetekről mint én. Egyébként mi se tudjuk befogadni sajnos. Pont most kellett nekunk is egy egy szobás lakásba költöznünk es 5 en vagyunk összezárva amig megnem kapjuk a minőségi cserét. Az utolsó válaszolónak nagyon köszönöm. Egy ilyen tanácsra vártam. Hétfőn az lesz az első, hogy tudassam a lánnyal, hogy ilyen opció is van.
2016. szept. 23. 09:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!