Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha valaki azt mondja, hogy ő inkább élne egész életében belvárosi albérletben mint, hogy külvárosi részen panelt vegyen?

Figyelt kérdés
Nyilván látható,hogy nagyok az igények,viszont egy belvárosi,de nem nyolckeres lakásra nincs még meg a keret,viszont az albérletárak is ott jóval magasabbak.Sokszor hallani,hogy a panel ilyen meg olyan rossz és,hogy prolik lakják,viszont sokan örülnének még annak ha akár ilyen helyen lenne egy sajátjuk amit később még el lehet adni és kertesbe költözni vagy akárhova.Meg úgy egyáltalán már többször hallottam,hogy az emberek lakást sem vennének ha lenne rá módjuk akkor sem,mert mi van ha az munkahely miatt ingázni kellene és ezért jobb az albérlet.Ha vidéken nincs munka akkor beköltöznek a városba és ott már csak több a lehetőség. Ha véletlen ország túloldalán kap valaki jó ajánlatot lehet elgondolkodtató,de ha azt nézzük egy munkahely mivel biztosabb hosszútávon? Ott is történhet bármi ami miatt elveszítheti az állását.Meg ha valaki olyan nagyon tutibiztos jó ajánlatot kapna és más lehetőség is lenne az ország túloldalán akkor eladja itt a lakását és vesz ott egyet ennyi.Nyilván legtöbb ember kényszer miatt él albérletben,én is lehúztam pár évet mert nemvolt más lehetőség. De én mindig úgy voltam,ha egy minimális összeg összejönne arra,hogy már egy icipici lakást kifutná,hát már meg is venném.Jó azért nem a legrosszabb környéken,jó az átlagos is és az már a sajátom vagy sajátunk amit kicsinosítunk és majd később lecseréljük egy tágasabbra vagy egy kertesre. Egy menő belvárosi lakásból is egyik pillről a másikra a híd alá kerülhet valaki,ha a főbérlő olyan,vagy ha megbetegszel,netán baleset ér és akkor lehet gondolkodni.Illetve még annyi,hogy nyugdíjasan hol fognak élni azok az emberek akik azelőtt is albérletben éltek,akkor hogy futja nekik meg egyáltalán tulaj kiadná e egy idős embernek vagy párnak,hisz alap feltétel hogy legyen biztos állásod,gyermektelen legyél ,se háziállat stb.Elhiszem,hogy van egy réteg akiknek tényleg nincs más választása,vagy hitelt vesznek fel vagy albérlet és örülnek ha kijönnek egy hónapban valahogy és még most ez a legfontosabb nyilván.Vannak viszont elég érdekes elképzelések amiket fentebb is említettem már. Nálatok melyik elképzelés reálisabb és miért?
2016. szept. 24. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálam egyik sem. Én abból indultam ki hogy jó pénzt kell keresni, hogy olyat vehessek amit szeretnék.

Ezért el kellett tölteni pár évet külföldön de a 3000euro/hó fizuval jól gyűlik ha az ember spórol.

Örülök, hogy így csináltam, valamit valamiért.

2016. szept. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Azt gondolom, hogy ez az ő élete, semmi közöm hozzá.
2016. szept. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenki saját maga tudja mit szeretne.

Senkit nem szabad gépfegyverrel kényszeríteni, hogy menjen már a Paradicsomba - ha nem akar!

2016. szept. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem mondanék neki semmit, mert felesleges. Csak elkönyvelném magamban, hogy majd egyszer talán ő is felnő agyilag :)
2016. szept. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!