Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a szomszéd gyerekei állandóan a kertünkben lebzselnek?

Figyelt kérdés
Tavaly ideköltözött mellénk egy család, mivel a korábbi lakókkal évtizedekig együtt laktunk, és jóban voltunk, kerítés nincs a két telek között. Lakótelepről jöttek, így a gyerekeknek (már iskolások) mintha fogalmuk nem lenne arról, mit jelent az én kertem, te kerted. A szüleiknek sajnos nincs annyi eszük, hogy elmagyarázzák nekik. Ráadásul nem foglalkoznak a kerttel, egy merő gaz nekik az egész, se gyep, se terasz, se bútor, itt meg szépen meg van csinálva minden. Engem viszont zavar, hogy szinte állandóan itt vannak. Ha elzavarom őket (finom utalásokból nem értenek), az sem tartós, legközelebb ugyanúgy átjönnek. A szülőkkel összeveszni nem akarok, mégis hogy mondjam nekik, hogy imádott kölykeik útban vannak? Ti mit tennétek?
2010. ápr. 24. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Felhúznék egy kerítést...
2010. ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hosszú távon az lesz, de ez még régi fajta, nagy telek, 30 m hosszan kellene kerítést csinálni, az meg nem két fillér. Jelzésértékű drót van kihúzva, de azon átlépnek.
2010. ápr. 24. 16:04
 3/13 anonim válasza:
100%
Ami még nem drága az az egyszerŰ drótkerités. Ez az egy megoldás van és ezt minél hamarabb meg kell csinálni.
2010. ápr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
nem a gyerköcök a hibásak,mert inkább játszanak egy gondozott kertben mint egy elhanyagoltban.viszont elhiszem,hogy idegesít és a megoldás a kerítés,mert a szóbol nem értenek,és nincs vita.
2010. ápr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Kérdzed meg a gyerektől, hogy nem tudja-e hogy ezzel zavarja a másikat, mert kertes házakban nem közös az udvar, és ez nm szokés, a keritésen úl nem megy sneki, mert illetlen dolog, olyan mintha bemenne a házába...
2010. ápr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem a gyerkőcök a hibásak, csak egyszerűen nem értem, hogy lehetnek emberek ennyire bunkók, hogy nem tanítják meg a gyerekeiket a társas viselkedés elemi szabályaira. Én ötévesen tisztában voltam vele, hogy hívatlanul nem illik átmenni sehová, ezek meg már iskolások. Ráadásul a szüleik látják, hogy nincsenek otthon, annyi eszük nincs, hogy hazahívják őket?
2010. ápr. 24. 16:12
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

De beszéletszszüleivel is hogy zavar és szted azért van mertnáaltok meg van csinálva szépen, és hogy kezdenének.ve vmit övükkel, vagy levágod a füvet pénzért náluk :D


szóval szerintem lehtne így finoman is utalni, hogy szedje rendbe, udvariasan megmondani, kedves hangszínnel, akkor nem haragudhat, meg megmondahatdo hogy azért cisnálod, hogy mindkető családnak jó legyen

2010. ápr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

16:10

Próbáltam már, mintha a falnak beszélnék. Kedvesek a gyerekek, de abban a pillanatban, hogy szóba hozom, hogy haza kellene menniük, vagy nem kellene átmászkálniuk, dacosak lesznek, mint az óvodások, és nem válaszolnak, nem mozdulnak.

2010. ápr. 24. 16:14
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kb 200 forint / folyóméter áron már lehet drótfonatot kapni (dróthálót) Leversz néhány fa, vagy aluminíum oszlopot, kihúzzátok a drótot és el van kerítve a kertetek.

Ha eddig nem értettek a szóból, nem törődtek vele, ezután se fognak.

Húzd ki a dróthálót és el van választva a kertetek. (Mi is csak ezt tudtuk csinálni)

2010. ápr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ez lesz itt is. Bár a legdühítőbb az, hogy nem is a mi dolgunk lenne a kerítés felhúzása, hanem az övéké, tőlük viszont várhatjuk, mert a ház vásárlása teljesen eladósította őket.
2010. ápr. 24. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!