Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Valóban szükséges, hogy a ház...

Valóban szükséges, hogy a ház összes radiátorán be legyen kapcsolva a fűtés, hogy minden szoba fűtve legyen? Ez az indoklás, amiért nem képesek a radiátoromról leszállni.

Figyelt kérdés

A kérdés inkább család témakörbe vág, de érdekelne, hogy van-e fűtéstechnikailag bármi jelentősége az "érvelésüknek".


Pellettel fűtött kazánunk van, 240 négyzetméteres ház, 5 hálószoba (3 használatban), tudtommal az emeleten 2 szobában nincs is bekapcsolva a radiátor...


A szüleim már kezdenek fázni, úgyhogy elkezdtek fűteni. Viszont én nem fázok, ezért a radiátoromat kikapcsolva tartom, pláne még mostanában. Télen is maximum az 5-ből 1-es fokozatra van bekapcsolva. Viszont anyáméknak valamiért kedvenc szórakozása, hogy amíg nem vagyok itthon, ők felcsavarják csumára a fűtést a szobámban. Mániája, hogy megfázom, ha nincs 5/5-ösön... Maximumon járatva a szobában ez minimum 28-30 (!!) fokot jelent, szó szerint harapni lehet a fülledt levegőt, mikor belépek. És soha, de soha nem képesek tiszteletben tartani a kérésem, hogy hagyják békén azt a nyavalyás radiátort.


Ma hazajövök, majd' meg lehet dögleni a hálószobámban. Elmondtam a szüleimnek, hogy egyetlen egy kérésem volt feléjük, és rosszul esik, hogy nem képesek tiszteletben tartani. Ilyenkor leggyakoribb indoklás: be kellett kapcsolni, mert "csak így járja át a víz a házat". Egyéb reakciók: "majd ha elköltözöl, úgy fűtesz, ahogy akarsz"; "mindent megteszünk érted, erre te ilyen hálátlan (??) vagy". Legutóbbi hozzászólása: "a kérésed LE VAN SZ*RVA, mert nem lesz fűtés így" (szó szerint).


A kérdésem igazából arra irányul, mivel abszolút laikus vagyok fűtéstechnikában, hogy valóban szükséges, hogy a ház összes radiátora be legyen kapcsolva, pláne maximumra, hogy átjárja a fűtés a többi szobát? Szerintem ugyanis hülyeség. Máskor is, amikor kibírják néhány napig, hogy nem piszkálják, akkor sincs hidegebb az ő szobájukban, mint az enyémben...


A válaszokat köszönöm.


(A költözés még ez évben megvalósul, tehát az ilyen válaszokat mellőzzétek, köszönöm.)



2016. okt. 6. 20:18
 1/7 anonim válasza:
Nem kell mindnek nyitva lenni.Nálam a fürdő és egy szoba van fűtve.Meg persze az étkező ahol a termosztát van.
2016. okt. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi anyagi okok miatt is, nem fűtjük 5 szobás házunkat.

Ketten vagyunk már itthon.Nappalit és a hálószobát fűtjük csak, a többit lezárjuk.

2016. okt. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Hacsak nincs sorba kötve az összes radiátor ( kétlem) akkor nem indokolt.
2016. okt. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy nincs igazán alapja.


Ennyi erővel az egy használatban lévő emeleti szobában sem lenne normális fűtés, hisz a kihasználatlanul állókban nincs a radiátor bekapcsolva.


Köszönöm a gyors válaszokat.

2016. okt. 6. 21:02
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Műszakilag nem szükséges, sőt a többi helyiségre nézve kedvezőbb is, hiszen azok gyorsabban melegszenek fel. Egyébként vannak olyan radiátor szelepek, amelyeknél van egy kis határoló elem, amivel be lehet állítani, hogy a maximum nyitottságnál ténylegesen mennyire nyisson ki a szelep.
2016. okt. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 opened paradise ***** válasza:
100%

Ahogy a 3-as írta,max ha sorba lennének kötve.


Van a szelepnél egy kis,vékony cső,az alsó szelepig?

Ha igen,akkor még úgy is meg tudna fordulni.


Tartsd be a szabályaikat...és nyiss ablakot,hadd örüljenek:D

2016. okt. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző, nem tudom, te hogy vagy vele, de én egyetlen helyzetben fázom meg, de akkor azonnal: ha a forró és hideg levegő keveredik.


Semmi alapja nincs annak, amit mondanak, kérdező. Nagynéném se fűti a nagy házat, ahol egyedül lakik, anyagilag is jobb így neki, ha már a belmagasság nagy.

De a 28-30 fok borzalmas, én 23-nál kezdek haldokolni télen (amikor picit lentebb van a tűrőképességem)...


Nekem lakótársak voltak ilyenek, ráadásul emiatt sokkal többet kellett fizetnem a fűtésért...

2016. okt. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!