Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szén-monoxid mérgezés?

Szén-monoxid mérgezés?

Figyelt kérdés

Sajnos anyaek hallani sem akarnak szénmonoxid érzékelőrol, mert szerintük nincs rá szükség, ne hisztizzek. Viszont én nagyon nagyon félek, most költöztem egy lakásba (egyetemre jarok) sajnos nekem nincs pénzem erre... hiszen csak az van, amit kapok.


Parapetes gázkonvektor van a szobában, ilyen régi két részes ablakok..

Ha csak egyesen menni a konnektor+ minden reggel kiszelloztettem, akkor lehetne baj? Nem tudom mi a jó megoldas... jelenleg a hosugarzo megy, mert fazom.

Eddig mindig csak épphogy be volt kapcsolva, egy neni lakott itt.


2016. okt. 7. 20:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Volt egy ismerősöm, aki így halt meg.. azóta rettegek..
2016. okt. 7. 20:11
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A parapetes zárt égésterű. Kintről szívja a levegőt és utána ki is megy az égéstermék. Nézd meg a csövét (ha esetleg erkélyen van) látni a dupla csövet. Nem kapsz Co mérgezést.

Itt a 6 oldalon a kép: [link]

2016. okt. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ettől nem tudsz szén-monoxid mérgezést kapni.
2016. okt. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor sem, ha már nagyon régen volt kitaraitva/ellenorizve?
2016. okt. 7. 20:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Max elalszik, több gázt fogyaszt.
2016. okt. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszban leírták neked, hogy zárt égésterű. Vagyis, a szobalevegővel az égvilágon semmilyen összeköttetésben nincs.

Azoknál a fűtőszerkezeteknél lehet gond, amik a szobából szívják a levegőt, aztán a füst a kéményen át távozik. De ez, mint leírták neked, kintről szívja a levegőt, és kintre nyomja a füstöt, teljesen el van szeparálva a szobalevegőtől.

Ennél csak akkor lehet gond, ha a fal meg a cső között nagy a hézag, és a szél visszafújja a füstöt. De ez már olyan durva hézag, hogy egy egér is bejön rajta, tehát észre fogod venni... Na nem az egérből, hanem a nagy benti szélből.

2016. okt. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gomzoli ***** válasza:

Bármilyen elavult is a konvektor, a parapetes megoldás kizárja, hogy a szoba levegőjébe keveredjenek az égéstermékek.

CO mérgezést a régi fajta nyílt égésterű gázkazánok, és falibabák szoktak( [link] )amik főleg a régi típusú, panelkorszak előtti (60-as évek, vagy még előbb) téglaépületek tipikus felszereltségei voltak. Ezek simán egy gyűjtőkéménybe csatlakoztak (az összes emelet!) és ha olyan volt az időjárás, vagy eldugult valamiért a kémény, akkor akadálytalanul vissza tudott szivárogni a füstgáz.

2016. okt. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!