Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudom végleg megszüntet...

Hogyan tudom végleg megszüntetni a penészedést?

Figyelt kérdés

Télen mindig penészedik a ház falai belűről. Mit tudok vele csinálni.hogy ne penészedjen. Minden második évben festhetem a falakat. Lent a sarkokban meg fent a mennyezet kezd penészedni, és végig az egész falon. Elég csúnya, és egészségtelen is. Ráadásul asztmás is vagyok.

Olvasgattam neten a higroszabályozású szellőztetésről is, de kétségeim vannak felőle. A ház kívülről be van szigetelve 6os hungarocellel.



#fal #penész #csúnya falak
2016. nov. 8. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor a lábazat ès mennyezet nincs szigetelve, ez fèl munka. Meg kellene csinálni, hogy ne legyen hőhîd
2016. nov. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nehéz eset , nálam nincs oldal szigetelés csak padlás födém . A fürdő és egy két helyiség sarka penészes , napi több rövid kereszt huzat szellőzés is van és eredeti faablakok . A pára lecsapódik , keletkezik meleg vízzel főzéssel kilégzéssel .
2016. nov. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindent próbáltunk, az aktív szellőző rendszer vált csak be. Drága volt, de megérte.
2016. nov. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A mennyezetnél hogy lehetne rendesen leszigetelni? Beton gerendás.
2016. nov. 8. 21:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs rendes szellőzés, akkor a szigetelés csak félmegoldás. Csökkenteni tudod a plafon penészedését, de a falaké ezzel nem csökken.

Nézz meg egy harmatpont-táblázatot, ott meglátod, hogy hány fokos levegő, hány fokos felület, hány % páratartalom esetén képződik páralecsapódás, ami a penész feltétele.

Vagy még több szigetelést kell felraknod, vagy felfűteni 5 vagy valahány fokkal a lakást, vagy fokozni a szellőzést.

2016. nov. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagyon durván penészedett minden nem csak a fal, meg folyt a víz az ablakról csempékről, mert egymás mellett van a fürdő meg a konyha, és minden pára bent maradt a házban.


3 Hete raktunk a fürdőbe egy kis páraérzékelős elszívó ventilátort, akkor lemostam a penészt is kíváncsi leszek elő jön-e megint, de a vizesedés már elmúlt azóta nem kellett törölgetni az ablakokat.


Azt még nem tudjuk hogy ha nagy hidegek lesznek mennyire jön majd be a hideg a ventilátornál, de most még nem érezni annyira hogy ez miatt hidegebb lenne.

2016. nov. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!