Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kérem adjon valaki tanácsot...

Kérem adjon valaki tanácsot már nem bírom tovább?!

Figyelt kérdés
Másfél hónapja megengedtem 2 embernek, hogy a lakásomban lakjanak, ami fővárosi önkormányzati lakás, amíg nem találnak albérletet. 2 helyett 3 jött. Az egyik 10 évet volt börtönbe(ezt persze nem tidtam). Nem fizetik a számlákat, hangoskodnak fenyegetik a szomszédokat. Már nem tudom mit csináljak, az összeroppanás szélén állok . Nem akarnak elköltözni, nem engednek be a lakásba. A rendőrök nem csinálnak semmit. Kérlek segítsetek. Azt mondta az egyik, hogy aki utána odaköltözik, annak szétloccsantja az agyát. Kérlek segítsetek. Már 90 ezer forint a gáz és villanyszámla. Előre is köszönöm.

2016. nov. 14. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs,hogy a rendőr nem tudd mit csinálni !
2016. nov. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell őket jelenteni !
2016. nov. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Feljelentettük őket, de azt mondták, hogy polgári peres ügyet kezdeményeznek, ami 1 évig is elhúzódhat, de fontos ez fővárosi önkormányzati lakás csak megengedtük, hogy ott lakjanak másfél hónapig.
2016. nov. 14. 18:19
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A bírósági panasznapra kell elmenned és ott majd minden lehetséges dolgot elmondanak .Ez nem kerül pénzbe !
2016. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

kapcsoltasd ki a villanyt, gázt, stb amit lehet. kezd egy kilakoltatást ellenük, valahol márt volt itt róla szó.

Bérelj fel néhány embert akik kipakolják őket, aztán zárcsere stb. ha feltörik, akkor jelentsed be a betörés tényét.

2016. nov. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hova vigyük a cuccokat, van a háznak egy raktára, oda levihetjük?
2016. nov. 14. 18:28
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az önkormányzat a tulajdonos, akkor ő tehet valamit. Persze kellemetlen a dolog, mert nem erre szólt a vele kötött szerződésed.
2016. nov. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel életvitelszerúen laknak ott, ezért sajnos nem lehet őket csak úgy kidobni. Mondjuk nem értem mi vitt rá erre az egészre, de ez egy másik kérdés.
2016. nov. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Na pont az ilyen emberektől kéne megtisztítani a világot. Jogi út sehova nem vezetvelük szemben, mert ezek képesek nyakonszúrni egy feljelentésért, de még egy rossz nézésért is.
2016. nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha klasszikus bérlőről van szó, akinek van szerződése és bérleti díjat is fizet, akkor „lakáskiürítési per“ indítható, ami bonyolult és hosszú. Ha ugyanis a bérlő vitatja a felmondás jogosságát, a per pedig évekig húzódik, a bérlőt a jogerős befejezésig megilleti a birtokvédelem. A birtokvédelem addig illeti meg a bérlőt, ameddig fizeti a bérleti díjat, ha viszont már nem fizet, akkor jogellenes lakáshasználónak minősül. Vele szemben birtokvédelmet a jegyző helyett csak a bíróságtól érdemes kérni, ahol vitatni kell a birtoklás jogszerűségét. Szerencsés esetben a bíróság akár néhány hónap alatt is lezárhatja az ügyet.


Találtam bevált módszert is:

1. A ráijesztés


„Első körben azt szoktam javasolni a patthelyzetbe került tulajdonosoknak, hogy helyezzék kilátásba a közművek kikapcsoltatását, még akkor is, ha ezt az óhajt a szolgáltatók többségén úgysem tudnák keresztülverni" – tanácsolja Horvát István, a HMG Censor Kft. ügyvezetője.

Horvát István a bérlő kitessékelésével kapcsolatban leginkább azt hangsúlyozza, hogy a tulajdonosnak érdemes már az első intő jelre lépnie. „Ha a bérlő nem fizet, de a tulajdonos kivár, könnyen megeshet, hogy a bérlő egyszerűen lelakja a kaució összegét, és még azon felül is marad néhány hónapot. Ilyenkor a tulajdonos örül, ha egyáltalán megszabadul a rossz bérlőtől, aki akár több hónapig is kihúzhatja fizetés nélkül. Az ilyen esetekkel ráadásul a rendőrség sem foglalkozik – egyszerűen nem bonyolódnak bele az ügybe, hiszen az a bíróságra tartozik. Emiatt is fontos a közművek átíratása, hiszen ha ez nem történik meg, a bérlő pedig kirakhatatlan, az esetleges díjtartozásokat a tulajdonoson hajtja be a szolgáltató. A másik gond a közös költséggel van, ezt ugyanis mindenképpen a tulajdonoson vasalja be a ház.

hozzáteszi, hogy a villanyt például ki lehet kapcsoltatni, de csak akkor, ha az óra a tulajdonos nevén van.


2. Ajtó nélkül a házba


Ha a fenyegetőzés nem vezet eredményre, jöhet a második lépés: lakótelepi és társasházi lakásoknál remekül működik az a módszer, amikor is a tulajdonos felújításra hivatkozva elviszi a nyílászárókat. Mondjuk a bejárati ajtót és a nappali ablakát... Ehhez van joga a tulajdonosnak, két erősebb testalkatú karbantartó pedig simán kiszereli és elcipeli a kérdéses, „felújításra szoruló” szerkezeti elemeket. „Ilyen esetben a bérlő komolyan meggondolja, érdemes-e bent maradnia a lakásban. Emiatt szokott ez a módszer beválni” – tanácsolja ifj. Mihályfalvy István irodavezető


3. Irány a raktár


Amennyiben a bérlő nem fizeti a bérleti díjat, akkor végső esetben elképzelhető az a megoldás is, amikor a tulajdonos kifigyeli, mikor nincs otthon a bérlő, majd a lakásban lévő ingóságait jegyzőkönyv felvétele mellett elszállíttatja egy lezárt raktárba. Majd az átvétel módjáról és feltételeiről értesíti a bérlőt. Ilyen esetben érdemes akár új szerződést is kötni egy megbízható bérlővel – erre ugyanis hivatkozhat a tulajdonos, ha a kipakolás szükségességét firtatják.


Ez a módszer csak akkor jogos teljes mértékben, ha a tulajdonos nemfizetés miatt mondja föl a szerződést. „A törvény értelmében a tulajdonosnak vagy bérbeadónak a hátralékos bér összegéig zálogjoga van a bérlő bérleményben lévő vagyontárgyain” – ismerteti az idevágó rendelkezést dr. Gliba János a HMG Censor Kft. vezető jogásza. A jogszabályokban konkrétan a lakás kiürítéséről ugyan nincs szó, de ha a felmondás tényleg jogos, nem marasztalják el a tulajdonost – állítja egy ingatlantulajdonos, akinek a gyakorlatban is alkalmaznia kellett a módszert.


A legjobb taktika egyébként a megelőzés, azaz érdemes közjegyzői okiratba foglalni a bérleti szerződést. Ez azért hasznos, mert jogszerű felmondáskor a bérlő köteles elhagyni a lakást – ha ezt nem teszi meg, a közjegyzői okiratnak köszönhetően bírósági végrehajtás útján lehet kérni a kiköltöztetést. Ennek híján marad a trükközés vagy a hosszadalmas és bonyolult lakáskiürítési per, amelynek végéig a bérlőt – a birtoklás tényére hivatkozva – birtokvédelem illeti meg.

2016. nov. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!