Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szobatermosztát cseréjében...

Curiousgeorge09 kérdése:

Szobatermosztát cseréjében kellene segítség! (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lehet, hogy nagyon egyszerű a kérdésemre a válasz, ez esetben elnézést a tudatlanságomért, de nagyon laikus vagyok. A lényeg:


Szobatermosztátot cserélnék otthon.


A régi típusa: Siemens RAA21, csatlakozási pontjai: L, Y1, Y2


Az új típusa: Computherm Q7, csatlakozási pontjai: 1 (NO), 2 (COM), 3 (NC)


Tisztelettel kérdezném a kedves hozzáértőket, hogy az L, Y1, Y2 közül melyik feleltethető meg 1 (NO)-nak, 2 (COM)-nak, illetve 3 (NC)-nek?


Plusz infóként a vezetékek: 1 barna, 1 kék. (Ha jól emlékszem, a barna az Y1-hez van bekötve és a kék az L-hez, de nem vagyok otthon, nem látom, nem vennék rá mérget, és lehet, hogy ez most nem is lényeges.)


Ha számít valamit, akkor még annyit, hogy a termosztát egy REMEHA (pontosabbat nem tudok) kazánt szabályoz.


A segítséget mindenkinek előre is köszönöm!


Szép napot Nektek!



2016. nov. 16. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán segítség....

Nekem is ilyen termosztátom van...a bekötésében tudok csak segíteni...

Tehát:

*A termosztát elejét gondolom levetted,ha nem,a tetején levő résbe egy kisebb lapos csavarhúzót nyomva lebillen,alul csak ki kell akasztani a 2 fülből.

*A ház fölső felén egy burkolat van(alatta van a relé,és a bekötési pontok). Ezt egy csavar fogja a bal oldalon. Ha ezt kivetted,ez a burkolat kinyílik jobbra,mint egy ajtó...

*Láthatóvá válik a relé,és a jobb oldalánál egymás fölött 3 csavar-mint egy függőleges sorkapocs(csoki)ha oldalról ránézel,számozva vannak fölülről:1,2,3.(de a kis ajtón is)

Tehát:

Fúrd fel a falra a termosztát házat.

A kazánt ÁRAMTALANÍTSD!(a barna drót ráz!xD)

Ezután a kazánból jövő vezetékeket kösd be az "1"-->felső és "2"-->középcső csavarok alá.

A kék az 1-re,a barna szál a 2-re menjen!


Ezután kis ajtó becsuk,csavar becsavar.

Az elejét szinte vízszintesen tartva beilleszted az alján a 2 kis körömbe,kissé felnyomod,majd az egészet egyszerűen felhajtod...majd megnyomod,hogy fölül bepattanjon.


Ha a kazánod villásdugóval csatlakozik a fali aljzatba,arra figyelj,hogy húztad ki,NEM szabad fordítva bedugni!!!

Remélem érthetően segítettem...

2016. nov. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


"Talán segítség"... Nem. Nem talán. Ez alapján az ovis lányom bekötötte volna, le a kalappal, nagyon szépen köszönöm a részletes leírást! És persze tökéletesen működik is!


Ha esetleg még erre járnál, még csak annyit kíváncsiságból, hogy mi történne, ha fordítva dugnám be a villásdugót?


Még egyszer köszönöm, és további szép napot kívánok!

Üdv

2016. nov. 17. 08:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre jártam...

Én úgy tudom,hogy a kazán se működne...és a termosztátban lévő relé tekercsére is fázishelyesen kell,hogy eljusson az áram.

Nem szakmám,("nyomdasz63" vagyok)anno(2007)a beüzemelő magyarázta. Nekem Baxi main fi24-m van.

2016. nov. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ismét csak nagyon köszönöm!


És még 63-at Neked! :)

2016. nov. 17. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!