Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Te mit szólnál, ha a szomszédo...

Te mit szólnál, ha a szomszédod egy drónt reptene? Bár nagy divat lett most, de szerintetek helyes lenne, ha mindenki szórakozhatna azzal, hogy ott csinál felvételeket, ahol csak akar?

Figyelt kérdés

A szomszéd gyerekének van egy, gyakran repteti. Eddig még nem jött át hozzám, de a másik szomszédba már átreptette. Én nyáron gyakran szoktam ruha nélkül napozni a kertben, ahol nem látnak be (direkt ezért alakítottam ki egy kis sarkot) és nagyon nem szeretném ha lefotózna. És ehhez még át sem kell repülnie a telekhatáron, elég ha megfelelő magasságba emeli. Már lassan azon gondolkodom, mivel fogom levadászni.

De egy panelban is beleshetnek ilyenekkel a fürdőszobaablakon, tehát kvázi bárkit lehet kukkolni.

Viszont hallom a rádióban, hogy mennyire fel vannak háborodva sokan, hogy nem lehet törvényesen reptetni a drónt, csak engedéllyel.

Lehet hogy jó szórakozás, de szerintem rengeteg igencsak etikátlan dologra ad lehetőséget, és szerintem ezzel egyre többen fognak élni, ahogy komolyabb készülékeket lehet majd egyre olcsóbban venni. Gyakorlatilag senkinek nem lehet majd magánélete, és nem csak az ismert embereknek kell tartani a paparazziktól, hanem bárkinek.


Nektek mi a véleményetek?



2016. dec. 3. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Aki kukkolni akart, megtehette eddig is, nem kellett hozzá drón. Aki meg nem akar kukkolni, drónnal sem fog. Létezik függöny, tejüveg, fürdőruha. Ha nem akarod, hogy idegenek nézzék a meztelen tested, ne vetkőzz le előttük. Én is reptettem már drónt, és remek mulatság volt, de eszembe sem jutna a szomszéd rusnya testét lesni vele.
2016. dec. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

Én modellező vagyok és helikopterrel reptettem sokat a végére volt rajta kamera is de a drónoknál már szinte mindegyiken van.

Én nem azért raktam rá hogy másokat kukkoljak de a drón az ugy lett beállítva mintha egy kémcucc lenne pedig nem az.Az más kérdés hogy ki mire használja.

Amugy meg jövőre akarnak valami szabályt hozni a drónokra.Ha meg átmenne hozzád akkor dobj rá valami hálót,ruhát..aztán le is szedted.

Ha meg magasan van akkor nem fog tudni lefotózni mert az már profi deón lenne amin mozgatni lehet a kamerát.De ha átmegy akkor jogod van leszedni vagy még most menj át és beszélj a szomszéddal hogy feléd ne reptessen mert tönkre fogod tenni.

2016. dec. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%

Egy kis repülőről is belátnak a kertedbe amikor napozol. Akár távcsövet is vihetne magukkal, meg teleobjektíves fényképezőgépet.


Szóval semmi változás nem lesz az eddigiekhez képest sztem. ;-)

Amúgy ez a levegőben modellről videózós dolog már vagy 10 éve könnyen hozzáférhető technológia.

2016. dec. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Mi is szoktunk a párommal meztelenkedni. Ha átjönne hozzánk egy ilyen drón, diszkréten elkezdenénk zavarni a távirányító frekvenciáját. Férjem rádióamatőr, megoldja.
2016. dec. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Vegyél egy légpuskét és szedd le
2016. dec. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
61%
Már régóta napozom fenn a panelházunk tetején meztelenül. Ott fenn ritkán zavartak meg. Idén azonban szinte napi rendszerességgel repült a tető főlé egy drón...
2016. dec. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

szerintem alapvetően nincs baj ezzel, főleg az ember tisztában vele, hogy mikor, hol és hogy szabad/illik

[link]

2016. dec. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
78%
Aki azt hiszi, hogy a mai világban még létezik magánélet, az téved. És nem a drónos hobbi miatt, hidd el.
2017. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Nemtudomanevem(sem) válasza:
79%

Látom hogy régi kérdés, de azért válaszolok hátha még olvassa valaki.

Kedves kérdező, ami miatt aggódsz, az nem épp reális.

Kezdjük az elején: az ár. Egy multikopter (közismertebb nevén drón) néhány ezer vagy, tízezer forintos játékokról, kb a csillagos égig terjed.

Ami miatt te aggódsz, hogy a kertedben napozás közben lesifotókat készít a kopterrel.

Első dolog, hogy nem mindegy milyen a cucc. Ha adott egy olcsó játék (mondjuk egy gyerek esetében ez a legvalószínűbb) akkor nem hinném, hogy olyan komoly kamera lenne rajta. Vegyünk alpul egy syma X5c-t ami egy igen elterjedt játék, mert a 20000Ft körüli árat sokan megengedhetik maguknak. Ez is rendelkezik kamerával, de ha youtube-on megnézel egy vele készült felvételt, akkor láthatod, hogy ebben az esetben (és a vele egy árkategóriában lévő koptereknél) aggodalomra semmi ok. A felvétel ugyan 720p, de zajos, a részletek elmosottak, kb nem jó semmire.

És ez nagyon sokáig így megy felfelé.

Ahhoz, hogy valaki tényleg lesifotókat csináljon vele, ahhoz minimum egy jó minőségű optikával, szenzorral, aránylag magas febontással és autófókusszal rendelkező kamera kell, egy gimballal stabilizálva. Ez árban azt jelenti, hogy minimum egy DJI phantom 3 advance, vagy egy mavic pro, ami mindkettő kb 300000Ft. Ilyez atért már ritkábban látni.

A többi is csinál szép felvételeket, de elvesznek rajta a részletek. Vagyük alapul az én gépemet, ami egy bebop 2. Egész jó felvételek születnek, szép, látványos, de nem részletes. Egy mozgó járműről meg tudom állapítani, hogy az teherautó, személyautó, vagy épp busz, látom a színét, de például nem tudnám meg sem tippelni a típusát.

Na most, ahhoz, hogy rendes fotót lehessen rólad készíteni, olyan kamera kellene, ami szépen visszaadja a részleteket, ugyanis ha nem, akkor hiába lehetsz rajta a felvételen, a gyarak csak annyit fog látni, hogy valaki kint napozik a kertetekben. Nem fogja látni, hogy te vagy az, de ha kivsig gyengébb kamera van rajta, azt sem fogja ridni megállapítani, hogy meztelenül vagy e.

Szóval hosszan kifejtett véleményem összefoglalója: nem hinném, hogy aggódnod kell emiatt, mert egy olyan drón, amivel ezt meg lehet csinálni, annyi pénzbe kerül, amit kevesen engedhetnek meg maguknak, főleg hobby célra.


Az más kérdés, hogy nem igazán lenne szabad lakott terület fölött repülni, onkább érdemes a város/falu mellett, de ez a tulaj dolga, nem az enyém .. :)

2017. jún. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
22%
Anyaszült meztelenül napoznék, hadd vegye fel a pötschömet. Rejszolnék is, amikor jön a drón meg szarnék is közben.
2019. nov. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!