Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha leszigetelem ilyen szivaccs...

Ha leszigetelem ilyen szivaccsal a nyílászárókat hőtartás végett, de gázkonvektoros a fűtésem, kell félni szén-monoxid mérgezéstől?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés soha életemben nem találkoztam ezelőtt konvektoros fűtéssel, és jelenleg eléggé jön be a hideg a fa ablakkereteknél a hideg ezért szeretném szivaccsal leszigetelni hogy kicsit jobban tartsa a hőt, viszont akkor a lakás kevésbé szellőzik és annyi rém történetet hallani manapság...

2016. dec. 4. 15:24
 1/8 kovpet ***** válasza:
77%
A parapetes gázkonvektor befelé zárt, kintről veszi a levegőt az égéshez.
2016. dec. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Ezért ajánlott évente egy gázszerelővel ellenőríztetni a fűtésrendszert. Bár a konvektor ahogy előttem írták, valóban zárt befelé, ha nem hagy nyugodni a dolog, vegyél egy CO érzékelőt, 10e körül lehet kapni.
2016. dec. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van kéményes konvektor is, erre nem igaz. Viszont ha körbe letömíted az ablakot, és folyik rajta a pára, akkor viszont penész lesz valahol.
2016. dec. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha rossz lenne a konvektorod és szén-monoxid kerülne a levegőbe,akkor az nem szellőzne ki olyan kis résen.Ha pedig nincs is rés csak a hideg jön be akkor meg pláne nem.


Szén-monoxid vészjelző-t vegyél ha megteheted (10e forint),ha nem akkor vizsgáltasd meg a konvektort,de ha tud szellőzni és nincs eltömődve,szabad levegőre van kivezetve akkor semmi baj nem lehet,hiszen elég a gáz,a co2 vag co3 pedig a szellőzőn keresztül kimegy.Főleg ha nincs megrepedve a konvektor...de ha meg is van kicsit repedve (nálunk volt ilyen is) akkor is kiszellőzik,főleg ha hideg van kint.


A szén-monoxid színtelen,szagtalan és álmosságot okoz.Nehezebb mint a levegő ezért mindig a padlóhoz közel gyűlik össze...ha nincs is pénzed vészjelzőre akkor valami zárt mécsest (ami nem okoz tüzet) gyújts meg a padlóhoz közel. Ha elalszik akkor azonnal szellőztess ki,mert akkor szén-monoxid van a levegőben.A bányában mindig így nézték régen.



Szóval szigeteld le nyugodtan..

2016. dec. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne csináljuk már gyerekek! 25 éve ez megy, hogy még a TV-ben is összekeverik a CO-t és a CO2-t. Még a borospincékre is ráfogják, hogy az erjedéskor CO képződik. Az apjuk fäsza, meg a makk hetes! Előző éghető gáz, öreg hiba lenne gyertyával vizsgálgatni a jelenlétét.
2016. dec. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó,igazad van! Tévedtem...
2016. dec. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Melyre erted h egheto ?!
2016. dec. 5. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A szénmonoxid éghető. Ráadásul nem is nehezebb a levegőnél, esze ágában sincs lefelé húzódni, mert közel azonos a a sűrűségük.

A széndioxid nehezebb, és nem is éghető. Mellesleg a belsőégésű motorokban is jellemzően az képződik, mégis következetesen mindenki szénmonoxidot mond.

Egyvalamiben viszont én is tévedtem; nem 25, hanem legalább 40 éve.

2016. dec. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!