Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Híába melegek a radiátorok,...

Híába melegek a radiátorok, mégis hideg van bent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azzal a problémával küszködök, hogy 50-60 fokos vízzel fűtök, melegnek érzem a radiátorokat, mégsem fűt fel 18 foknál a rendszer.

Elég komplexna dolog...

Maga a rendszer nyílt, fel van töltve rendesen. Sem indításnal, sem üzemelés közben nem hallok csörgést a csövekben. A visszatérő csövek is melegek a radiátoroknál, tehát elvileg kering a víz. De!!

A radiátorok felső fele meleg csak kb, az alsó részük hideg. Akkor levegős lenne a rendszer? Pár helyen van légtelenítő szelep, azokon nem jön levegő. Sajnos a radiátorokon nincs légtelenítő, maximum a hollandereken tudok nyitni. De ott se tudom melyiket nyissam. A felsőt vagy az alsót?

2 hete beszabályoztam a rendszert, most mindenhol egyformán fűtenek a radiátorok elvileg, de mégis csak 18 fok köré melegszik fel.

Valami ötlet?


Köszönöm!



2016. dec. 16. 05:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az automata légtelenitőnek a cső legmagasabb pontján kell lenni. Próbáld meg melegebben fűteni, ne 50 fokosan. De amúgy nem szigeteletlen a lakás? Mert ha kiviszi valami a meleget akkor fűthetsz akárhogy is.
2016. dec. 16. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az előremenő víz hőmérsékletét tekintve 70°C körüli a műszakilag optimális érték. Ha a radiátorok nem a helyiséghez vannak hőleadó felület tekintetében méretezve, akkor is lehet gond. Ha a radiátor felső része meleg, alsó része pedig hideg, akkor az azt jelenti, hogy a víz lehűl a radiátorban, miközben felülről lefelé áramlik. Ezzel némi ellentétben van az a kijelentés, hogy a visszatérő cső (víz) meleg. Hideg aljú radiátorból nem jöhet ki meleg víz. A radiátorok beszabályozását úgy kell elvégezni, hogy előbb minden szelepet középállásba kell hozni, utána kell zárt ajtók mellett az egyes radiátorokon átfolyó víz áramlási sebességét a szelepekkel lefelé vagy felfelé szabályozni.
2016. dec. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Cseréld le a fűtőt.
2016. dec. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

bocsánat, pontosítanék :D


arra akartam kilyukadni, hogy a visszatérő cső nem hideg, tehát elvileg kering a víz a radiátorokban

persze inkább csak langymeleg, nem meleg

sokkal "hidegebb" a felső bemenő csőnél

ezért nem értem, hogy lehet levegős...


a ház rosszul szigetelt, mert régi, de tavaly ugyanezzel a rendszerrel ugyanezzel a hőfokkal minimum csináltam 21 fokot

sőt még kb 2 hete is...

azóta egyre rosszabb a fűtési hatékonyság

mindig is magamnak csináltam, apósom segített mert ő neki ez a szakmája, nagyjából értek hozzá..csak ilyen még nem volt hogy ennyire nem fűtött volna a rendszer

apósom sajnos nem tud átjönni segíteni, mert messze laknak nagyon, így csak írtam neki, de ő se tud többet segíteni távolról...

lecserélni meg semmiképp se tudom, mert most így év végén alig van pénzem :/

legrosszabb esetben azt tudom, hogy hétvégén leszedjük és átmossuk hálózati nyomással a radiátorokat, hátha iszap okozza a problémát

de akkor megint tiszta levegős lesz az új víztől a rendszer és azzal fogok szívni napokig mire kikergetem a levegőt...

jajj de bonyolult ez :D


na mindegy, megpróbálom újraszabályozni a rendszert úgy, ahogy írtátok :) aztán lelégteleníteni hátha...

2016. dec. 16. 13:54
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha rosszul áll a radiátor, és a magasabban lévő vége nem a légtelenítő felé van, akkor elképzelhető, hogy azon a végén levegő van a tetejében, ami a függőleges részek felső végét lezárja, emiatt nem fordul meg ott a víz. Ettől a radiátor mélyebben lévő végén még rendesen működik, ahol nincs légdugó. Csak így a hőleadó felület ugye kisebb, mint kéne.
2016. dec. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

le légtelenítve, jött egy kis levegő, de nincs érdemi változás

az lehet amúgy baj, hogy sokat melózom és keveset vagyok itthon, és csak napi 3-4 órákat tudok fűteni? ennyire áthűlhet a ház, hogy nehéz felfűteni újra? tudni kell, hogy 18 kW-os kazánom van, ami kicsinek számít

2016. dec. 17. 05:02
 7/12 A kérdező kommentje:
apósom azt tanácsolta, hogy egy ideig minimum 70 fokos vízzel fűtsek
2016. dec. 17. 05:22
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezzel a 3-4 óra fűtéssel lesz a baj szerintem mert kevés. A kazán meg ki tudja hogy kicsi e nem írtad mekkora a ház.
2016. dec. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

hát pontosan nem tudom a területét, de nagy családi ház

régi építésű (kb 25 éves), emeletes családi ház

a fele vályog, fele tégla

ráadásul az elmúlt években nagyon lelakta a család többi tagja, amíg én nem itthon laktam

sok helyen húzott a hideg, ezt valamelyest orvosoltam szigetelő csíkokkal, meg hasonló "praktikákkal"

érezhetően jobb lett a helyzet, mert nem huzatolnak annyira az ajtók


azt mondod, hogy a kicsi fűtési idővel lesz a baj? akkor feljebb tekerem az előremenő víz hőfokát 70°C-ra :)

2016. dec. 17. 05:52
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezzel a 3-4 óra fűtéssel lesz a baj szerintem mert kevés. A kazán meg ki tudja hogy kicsi e nem írtad mekkora a ház.
2016. dec. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!