Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tanácsok, hogy meg tudjam...

Tanácsok, hogy meg tudjam szokni a panelt? ( nem tudok elköltözni)

Figyelt kérdés
Élnek alattam, felettem, mellettem. Szinte minden áthallatszik, éjszaka még azt is hallom ha valaki pisil, hogy mit beszélnek és sorolhatnám. Hogy lehet ezt megszokni?

2016. dec. 26. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Amikor nem akarsz aludni, kapcsold be magadnak "háttér-zajként" rádiót/tv-t, akkor nem fogod hallani a szomszéd beszédét.

Egy idő után annyira hozzászoksz ezekhez a zajokhoz, hogy én pl. még akkor sem kapcsolok, ha valaki az ajtómon kopogtat, és nem csönget. Hallom a kopogást, de az meg sem fordul a fejemben, hogy ajtót kellene nyitni.

Ez van, nem tudsz ellene mit tenni.

2016. dec. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
sehogy
2016. dec. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Fogj egy hálózsákot, menj le vele a játszótérre. Az éjszakát töltsd a bokor tövében, mint egy hajléktalan. Reggel, amikor már a xar is beléd fagyott, menj vissza a panelba, vegyél egy forró fürdőt, igyál egy forró csésze teát, és feküdj be a meleg ágyadba. Amikor felébredsz, megtetted az első lépést a megszokás felé.
2016. dec. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még többszázezer ember küszködik ezzel a problémával.


A titok nyitja, hogy nem szabad foglakozni senkivel.(azt mondják erre, hogy " a közöny a társadalom halála ")..

Ne törődj egyik szomszéd zajával sem..ők pont ennyire hallják más zaját...a liftajtó csapódását, a panelba igazán nem való kutya ugatását, reggelente az autók zaját, éjjel a WC-k zúgását, a szellőzön beszűrődő szagokat, a részegen hazatántorgó helyi terminátort, a klumpát, és a hededülni tanuló édes kis csemetét...a házibulikról, töcskölésekkor döngő ágyakról nem is beszélve..


nem kell sem füldugó, sem hangos rádió, csak a felfogáson kell változtatni..ez sokkal egyszerűbb.

Jelzem, most következik a napokog tartó petárdázás, kutyák kaparása, ugatása, a pocsolyarészegek rikoltozása...


ezek természetes város zajok. foggd így fel...sokkal könnyebb lesz a zéleted.

Bízz benne, hogy senki nem akar téged bosszantani. Az emberek élik az életüket. Ilyenek vagyunk.


Amúgy meg lehet szokni.

2016. dec. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van olyan ismerősöm, aki belülről leszigeteltette a falat, igaz, neki csak 3 oldalról kellett, szélső lakás. Azóta sokkal csendesebb, legalább a belsó zajokat nem hallja teljes hangerővel. De ettől még jön a szilveszter háborús zaja, a részegek üvöltözése és sok más is.
2016. dec. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Viszont ha nincs légkondi, és nyáron nyitva lesz az erkélyajtó éjjel-nappal, a hangok ugyanúgy jönnek-mennek.

Én biztosan nem tudnék egész nyáron csukott ajtó mögött élni, tehát hiába is a drága szigetelés a lakásban, az csak az év, a nap bizonyos óráiban hatásosak.

2016. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hol laktál a panel előtt, és mióta laksz panelben?
2016. dec. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ki hogyan tudja megszokni.A gyerekemnek vettünk lakást panelben Bp.-en, most újítottuk fel. Nem olyan régen fönn voltam egy hetet takarítani..Olyan csend volt éjjel, hogy szinte ez zavart. A nappali sem tűnt fel. Valószínűleg azért, mert ahol élek, ott főút mellett lakom- városközpont-, és sokkal nagyobb a zaj éjjel-nappal. Már megszoktam:-)
2017. nov. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!