Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kikapcsolt fűtésnél, kevés...

Kikapcsolt fűtésnél, kevés pénzből hogyan lehet a páratartalmat növelni?

Figyelt kérdés

Egészségügyi okok miatt elkezdett foglalkoztatni a lakás páratartalma.

A legrosszabb házközponti fűtés, egyedi mérő nélkül. Ha menne a fűtés, 25 fok lenne, ha rossz kint az idő, 27, sőt, 28, ha kint süt a nap. Két radiátor megy csak: a konyhában, mert ott nem tudtam elzárni, és amúgy is ott van régi nyílászáró és a fürdőszobában.

Most beszereztem egy digitális hőmérőt. 21-23,5 fok között ingadozik a hőmérséklet, a páratartalom 20-35% között, 35% például teregetésnél.

Nagyon szeretem a friss levegőt és nem bírom az elhasználtat; pár óránként teljesen nyitott ablakos, gyors szellőztetést csinálok. Felkelés után, lefekvés előtt és pár óránként.

Sok szobanövény van, páfrány is és egy, aminek permetezni kell vízzel a levelét. Ennek ellenére a fenti értékek jellemzőek.



Nos, ilyen körülmények között mit lehet csinálni?


2016. dec. 30. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Ennél többet nem nagyon tehetsz. Szellőztetés, szobanövények, és a teregetés. Azt még megteheted, hogy folyamatosan nedvesen tartasz egy törölközőt a radiátoron (vagy akárhol máshol, de gondolom ott akadálna a legkevésbé).


Vannak háztartási párásító készülékek, de akinek van az ismerőseim közül, egyikük sincs vele megelégedve. De ha van rá 8-10 ezer forintod, tehetsz egy próbát.

2016. dec. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

radiátorokra edényt és benne vízet párologtassál folyamatosan. Vannak hideg párásítók.

A 20 % már nagyon száraz, biztosan jó a páramérőd?

2016. dec. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jobb ötletem nincs, mint az előttem szólóknak...

Sajna a szellőztetés télen könnyen leviszi a párát (bár nem tudom, ilyen értékeknél mit csinál, nálunk úgy van 60%, hogy sokat megy a párátlanító, mosás után pedig be vannak zárva a géppel a ruhák a kis fürdőbe). Pont úgy, ahogy nedves nyarakon felviszi. Na az kicsit az ellentéte annak, ami nálad van, bár párásítani könnyebbnek tűnik. Mi lecsökkentettük a szellőztetést, én se szeretem az ilyet, de inkább, mint 80%-ban aludni... Így is brutális volt a páratartalom, nyilván főleg szellőztetés után.

2016. dec. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát a mérő szerint a szellőztetés leviszi. Ahogy olvastam, másnál is előfordul 20% körül. Hideg radiátoron is számíthat a párologtató?
2016. dec. 30. 22:19
 5/7 anonim ***** válasza:

"Hideg radiátoron is számíthat a párologtató?"


Igen, csak kevésbé hatékony, mint fűtés idején, de a semminél azért több.

Igazából a levegővel érintkező vízfelület mérete a lényeg, ezért jobb egy vizes lepedő vagy törölköző, mint víz egy edényben. És ha az a törölköző frottír, az újabb felületnövelő tényező egy vászonhoz képest.

2016. dec. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam fentebb, 25-28 között mozogna bekapcsolt radiátorokkal, ez azért elég kellemetlen.
2016. dec. 31. 10:56
 7/7 anonim ***** válasza:
A hidegpárásítók állítólag károsak, mivel a vízben lévő, normál párolgásnál vízkőként hátramaradó anyagok ennél a légtérbe kerülnek, és egyrészt az egész lakást beborítják, másrészt belégzéssel a tüdőbe kerülnek, és szilikózist, rákot okoznak.
2017. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!