Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem jön a víz a csapokból?

Fikakikapókampó kérdése:

Miért nem jön a víz a csapokból?

Figyelt kérdés
A napokban dugulás alakult ki a fürdőszobában, nem lehet használni a wc-t, nem lehet mosni,fürödni. Ma reggelre már a csapokból sem folyik a víz, sem hideg, sem meleg. A nyomásmérő nulla alatt áll,viszont sajnos nem értek ezekhez a dolgokhoz. Egyedül élünk a beteg édesanyámmal,én 22 éves lány vagyok,nincs akinek tudnék szólni. Már kerestem duguláselhárítót, de egyelőre abszolút nincs rá pénzem,és azt hiszem, a két probléma nem függ össze. Valaki tudna valamit tanácsolni?

2017. jan. 1. 11:01
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
86%

A két probléma csak akkor van összefüggésben, ha valaki esetleg megnézte, hogy tud-e kezdeni valamit a dugulással és közben valamiért elzárta a rendszert.


Elnézve a kinti időjárást erős a gyanúm, hogy elfagyott a rendszer.

2017. jan. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Ennyi információból nem lehet ezt megmondani. Bármi lehet. Igen, fagyás is.
2017. jan. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Azt se tudod akkor hogy hol megy a vizcső be a lakásba? Mert esetleg akkor lehetne valamit kezdeni, melegiteni .
2017. jan. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Fagyásra már én is gondoltam, de 2-3 napig nálunk nem fagyott odakint, szép idő volt, emellett próbáltam forró vizet juttatni a rendszerbe, de semmi sem történt. A vizet senki sem zárta el. Igazából ezeket a problémákat apám küszöbölte ki 22 évig, de elhagyott bennünket, én pedig az ilyenekhez nem értek. És olyat sem akarok tenni,amivel ártok. Duguláselhárító granulátummal próbálkoztam, nem volt siker.
2017. jan. 1. 12:25
 5/25 anonim ***** válasza:

Kezdjük az alapokkal:


Vezetékes víz van nálatok, vagy saját házi vízmű (szivattyú+hidrofor) látja el vízzel a házat.


Egyáltalán ház, vagy társasházi lakás?


Nincs egy kicsit is értő szomszéd, aki megnézné?


Apádat miért nem tudod felhívni egy jó tanács erejéig? Mégis csak ért hozzá!

2017. jan. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Házban élünk, házi vízmű van, a szomszédok öregek, már kérdeztem, ért-e hozzá valaki,de nem. Apám pedig röhög a nyomorunkon szóval ez az opció is kilőve. Éppen ezért írtam ide.
2017. jan. 1. 12:49
 7/25 anonim ***** válasza:
79%
Elfagyott, erre nincs erre más magyarázat, sajnos. Amikor még budapestiek voltunk, nálunk is volt hasonló. Nem a vízaknában, a vízmérőnél volt, hanem a kerti csap alatt, alig egy méterre volt lent a felszálló vezeték csatlakozása, hiába takartuk le bármivel. Mínusz 16 felett többször is elfagyott, benzinlámpával olvasztotta ki a vízszerelő. De volt olyan is, hogy megvártuk, amíg kiolvad, addig a szomszédból vödörrel hordtuk át a melegvizet.
2017. jan. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Nincs valakinek a környéken benzinlámpája? Szomszédnak, önkormányzati embernek?
2017. jan. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
A benzinlámpa segít? Hol kell elkezdenem olvasztani,ha valaki tud nekem adni egy olyat?
2017. jan. 1. 13:15
 10/25 anonim ***** válasza:
79%

Azt jól gondolod, hogy a kettő nem függ össze direkten.


A dugulást ugye meg kellene szüntetni, akár valami vegyszerrel, akár csőgörénnyel, akár valami hasonló mechanikus megoldással. Ha ti nem tudjátok megoldani, akkor bizony ahhoz segítség kell.

Ha a szomszédok vagy rokonok nem, akkor esetleg exbarát, ismerős, valaki?


A házi vízművetek olyan helyen van, ahol megfagyhat?

Mert vezetékes víznél az lenne az első opció, de írtad a házi vízművet...

2017. jan. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!