Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Állítólag szigetelt üvegajtónk...

Állítólag szigetelt üvegajtónk van. Gyakorlatban minden reggelre mint amit slaggal leöntöttek, olyan vizes. Átmenetlige ha buborékfóliát raknék rá, megoldana némi gondot? Vagy csak penész lenne alatta?

Figyelt kérdés
Most nem tudom lecserélni, majd nyár elején. Gondoltam kívül körbeveszem buborékfóliával. De azután olvastam a neten van aki belülre ragassza vízzel. Hát nem tudom, sztem full alá penészedne, nem? Így is penészedik a fa amire lecsorog a víz. Ti mit csinálnátok? Csere kilőve most.
2017. jan. 2. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Töröd le. Amivel letörölted kint szaárítsd meg. Ha a nyáron úgyis lecseréled akkor felesleges bármit is áldozni rá.
2017. jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ajtó/ablak üvege sosem fog úgy szigetelni, mint a fal (vagy legalábbis), tehát az lesz a leghidegebb felület a szobában. A levegőben lévő pára pedig azon fog lecsapódni, aminek az oka ugye a fizika.


Páratartalom a levegőben? Főzéskor, benti teregetéskor itt nálam is szépen párásodik az üveg, de egyébként nem.

Lehet érdemesebb lenne a páratartalmat csökkenteni ha túl magas.


Ha bele akarsz merülni, akkor keress rá az U (hőátbocsátási tényező) értékekre.

2017. jan. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!