Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gv gázkonvektor gázszabályozó?

Gv gázkonvektor gázszabályozó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy GV gázkonvektorunk, a hiba jelensége az, hogy hiába tekerem a szabályzót, nem változik a láng mérete (teljes gázzal ég bármilyen állásban is van) ha jól sejtem nem így kelene működnie, illetve bekapcsolás után néha furcsa egyre hangosodó (vészjósló) búgó hangot ad. Valakinek valami tippje, gázszerelőn kívül?



2017. jan. 4. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
A szabályzó az hőfokszabályzó és a szoba hőmérsékletét figyeli. Általában "N-1...-7"-ig skálázva, ha eléri a szoba hőfoka a beállított értéket, akkor kikapcsolja a főgázt. Nem a gázlángot állítod vele.
2017. jan. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szabályzó állásai: Az "N"-10 fok

"1"-13 fok; 2-17; 3-20; 4-23; 5-26.....

2017. jan. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor az normális, hogy bármelyik állásban "tőgázon" ég. :) és a búgó hang mitől lehet? Az 'N' 1...7 meg nem látszik már, lekopott.
2017. jan. 4. 16:22
 4/4 anonim ***** válasza:

"tőgázat" nem tudom mit jelent, de biztosan. Alapból csak az őrláng ég.

Búgó hangot nem tudom, de lehet, hogy belül koszos a fúvóka/égő és tisztítani kellene. Elvben kék a láng, max egy minimális piros a tetején, ha átmelegszik akkor biztosan. Ha túl piros a láng, akkor beállítani/tisztítani biztosan kell, de ez nem jelent búgó hangot is.

2017. jan. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!