Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vettem fillérekért egy használ...

Vettem fillérekért egy használt forgókerekes irodaszéket, valódi bőr huzattal, de nagyon büdös. Mivel tisztíthatom, amitől ez elmúlik?

Figyelt kérdés
Jó ötletnek tűnt, mert szükségem is volt rá, másrészről tényleg fillérekért kaptam meg, de akkor nem lehetett érezni, hogy milyen förtelmes szaga van. Valódi bőr, fehér, de gondolom a használattól, vagy a helytől ahol volt, magába szívott valami szagot, ami elviselhetetlen. Sajnálnám kidobni, de így nem tudom használni, szeretnék tanácsot, mivel pucolhatom meg, amitől ez eltűnik. Vegyszert nem merek, mert nem műbőr, és félek károsítaná, de így is általános tisztítószerrel áttörölgettem, de eredménytelen. Kérek szépen ötleteket!

2017. jan. 6. 06:12
 1/10 anonim ***** válasza:
A tömőanyagban kell keresni a szag okát.
2017. jan. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, lehet, de ahogy most is nézem, én magam nem is tudom lehúzni a huzatot róla. Van rajta zippzár, de nem lehet mégsem leszedni. Belül szivacsosnak tűnik. Árad belőle valami borzalmas szag. :( Úgy sajnálom. Lehet-e valamivel kiszedni belőle vajon?
2017. jan. 6. 06:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha megoldható, akkor tedd ki a szabadba, amíg ilyen hideg van - a fagytól ugyanis a szag nagyrésze kipárolog.


Utána meg töröld át ecetes vízzel (1 liter víz, 1 evökanál ecetsav és várd meg, amíg megszárad,

2017. jan. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon köszönöm, nagyon jó ötlet! Igen, megoldható, kiteszem a kertrészbe, csak magamtól eszembe se jutott. Az ecet nem árt a bőrnek? Kicsit ki van repedezve az ülésrésze. De tulajdonképp így meg használhatatlan, úgyhogy ezt mindenképp kipróbálom. Köszönöm!
2017. jan. 6. 07:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Műbőr lesz az.
2017. jan. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem műbőr. Valódi bőr.
2017. jan. 6. 07:44
 7/10 anonim ***** válasza:

A bört az ecetes kezelés után kend be alaposan börápoló szerrel (cipöboltokban, börárukat forgalmazó üzletekben beszerezhetö), várd meg, amíg beszívja és utána puha kendövel törölgesd át, amíg a maradék szert eltávolítod (mert a ruháidra nem kell :).


De ez a már meglévö repedéseket nem fogja eltüntetni, legfeljebb kevésbé lesznek feltünöek.

A bekenést viszont idöröl idöre meg kell ismételni, mert a börnek szüksége van erre az ápolásra.

2017. jan. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Erre én is gondoltam először, csak gondoltam a szagot nem fogja kivenni, de az ecet valószínű igen, és akkor egy színtelen cipőápoló krém is gondolom jó lesz, amit lehet kapni az illatszerboltokban. A repedezések nem vészesek, szólva az egész szék olyan jó állapotú,és szép is, hogy meg akarom menteni, csak ez a szag tűnjön el belőle. MOst kiviszem a hidegbe, és utána ecetes vízzel áttörlöm. Utána jöhet az ápolás. Remélem a szagától megszabadulok :)Gondolom, ezért is váltak meg tőle ilyen olcsón. :)
2017. jan. 6. 08:34
 9/10 anonim ***** válasza:
A cipöápoló krémnél figyelj oda, mert van, ami "csak" csillogást ad, és nem ápolja/zsírozza ténylegesen a bört.
2017. jan. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszönöm, hogy erre felhívtad a figyelmem, ezt nem is tudtam! Megnézem a Dm-ben és a Rossmannban is, biztos lesz választék, és akkor odafigyelek, hogy ápolókrém legyen! Köszönöm szépen!
2017. jan. 6. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!