Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Rossz ablak miatt a wc fűtetle...

Rossz ablak miatt a wc fűtetlen, befagy-e? A lakás többi része fűtött. SOS választ szeretnék

Figyelt kérdés

Társasházi lakás felső emelete, a lakás alatt egy fűtetlen lakás van. Jelenleg kinn -9 fok van és a mellékhelyiségben +6 fok. Vajon az éjszakai -17 fok esetén elfagynak ott a szerkezetek. Vízóra is ott van.

Mit tehetek? Vízórát körbe tekertem egy törölközővel.


2017. jan. 6. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az ablakot zárd le légmentesen, és nyisd ki az ajtót.
2017. jan. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hiába zárom be az ablakot,benyomtam, ráhúztam a riglit, de dől a hideg az üvegen vagy nem tudom honnan. Ha sót öntök a lefolyóba az segít? Most + 5 fok van ott.
2017. jan. 6. 19:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lakás többi része fűtött, akkor mi a gond? Nyitva hagyjátok a wc ajtót és megy be oda a meleg a többi helyiségből. Az ablakra tegyél vastag függönyt, pléded, hogy megfogja a hideget. Ha van ablakpárkány belülről, akkor oda szoktak szélfogót anyagot tenni, vagy van direkt ilyen henger alakú szélfogó párna is, de arra is jó egy összegöngyölt pléd.
2017. jan. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Fóliázd le pl. egy nylonszatyorral az egész ablakot. Hagyd nyitva a wc ajtót, és ne sajnáld a fűtést. A külső falban mennek vízvezetékek? Mert inkább az fagyhat el. Amúgy gondolom, a falak is nagyon vékonyak, azért ilyen hideg. Brrrr... ilyen wc-n jól fel lehet fázni örökre, ha lány vagy, óvatosan használd.
2017. jan. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Van fali elektromos melegítő, használat esetén az melegít.

Nemrég vettük a lakást és az előző tulaj nyaralónak használta. Ablakcsere tervünkben van, de nem akartuk most télen.

2017. jan. 6. 19:29
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Időközönként pl 1-2 óránként megnyitod a vízcsapot! Gondolom van kézmosó is, ha nincsen öblítesz! De lehet a vízcsapot nagyon gyenge folyásra állítani...Annyira gyorsan nem fagy el!
2017. jan. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, hogy elfagyjon. Lehet, hogy kellemetlen lesz ráülni a plusz néhány fokos wc-ülőkére, de a víz nem fog belefagyni.

Azonban az ablakot jó lenne leszigetelni, mert így a fűtésszámlád elég magas lesz. Ajánlatos éjszakára egy vastag kartonlapot beszabni az ablakkeret méretére (hűtő, bojler, nagy méretű TV doboza pl. tökéletes, dupla hullámos), azt nappal könnyű kiszedni, hogy fény is jusson a wc-be, éjszakára meg visszarakod amíg ilyen morbid hidegek vannak. Reméljük, már nem tart sokáig, és melegedni fog az idő.

Ahogy írták feljebb, a WC-ajtót hagyd nyitva, még ha nem is teljesen kitárva, de legalább annyira, hogy az öklödet kényelmesen be tudd dugni az ajtórésen.

2017. jan. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
TÚLÉLTEM :) +7 fok volt hajnalban,a helyiségben. KÖSZÖNÖM A TANÁCSOKAT! MIND HASZNOS VOLT.
2017. jan. 7. 08:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Örülök neki! (Y) :)
2017. jan. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Buborékos fóliát tegyél az ablakra akár kívül-belül, jól szigetel, tömít és a fényt is átengedi, vagy hungarocellel szigeteld be és használj villanyt. Mindkét módszert alkalmazom 10 éve.
2018. jan. 6. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!