Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bíróság előtt mi számít...

Bíróság előtt mi számít bizonyító erejűnek bizonyítéknak valaki ellen?

Figyelt kérdés
Összevesztem csúnyán a szomszédommal. 1 hét múlva ideiglenesen elköltözöm a lakásomból, félek, hogy valamilyen kárt próbál meg csinálni a tulajdonomban (lakás, kertrész, kerítés, ablakok, ajtók). Tudom, hogy hülyén hangzik, de szeretnék mindenre felkészülni, hogy adott esetben fel tudjam jelenteni, ha bármi kárt tesz. Gondolok itt csak olyanra, hogy pl. telerakja szeméttel a bejárati ajtót, bármire. Mit tudnék tenni előre, hogy később tudjam bizonyítani ki keseríti meg az életemet? Tudom, hogy a bíróságok életében piti ügy, de akkor is kötelesek lennének foglalkozni vele, ha bármi károm származna és bizonyítani tudnám, hogy ki csinálta. Ötletek? Köszönöm!
2008. okt. 8. 14:54
 1/6 anonim válasza:
A kamerán kívűl semmi más ötletem nincs,viszont az nem egy olcsó dolog.
2008. okt. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, én is erre gondoltam, majd utánanézek.... No persze azt is "hatástalaníthatja" éppen..... Remélem csak paranoiás vagyok, de az ördög nem alszik, nagyon gonosz egy nőszemély sajnos..... :(
2008. okt. 8. 15:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Az egyedül a bíró döntésén múlik, hogy mit fogad el! Ha a bíró most jött ki az egyetemről akkor nem sok jóra számíthatsz, főleg ha a szomszédod jól "ki van csiszolva"!

Remélem azért sikerül megoldani a problémádat!

2008. okt. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már hogy érted, hogy "jól ki van csiszolva"? Egyébként annyira nem komplett, hogy délután a mentők vitték el, mert bevett 2 doboz altatót és piált rá. Szóval csak ennyire zizi. Egyébként meg amennyiben hol így hol úgy fogadják el a bizonyítékokat, akkor értelemszerűen megyek tovább..... Köszi a választ.
2008. okt. 8. 21:17
 5/6 anonim ***** válasza:

A "kicsiszoltságot" úgy értettem, hogy tisztában van a bíró(ság)i munka menetével. A bíró annak ad igazat aki meg tudja őt győzni! A törvények, jogszabályok csak egy alap, a többi az a bíró szubjektív döntésén múlik!

Egyébként a kamera sem biztos, hogy jó ötlet! Mi van ha a szomszédod azt mondja a bíróságon, hogy szerinte a róla készült felvétel jogtalanul készült?

Amúgy nem irigyellek a szomszédod miatt. Sok sikert és még több kitartást kívánok, mert az ilyen ügyek hosszú ideig (évekig!) elhúzódhatnak!

2008. okt. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, egyébként elképesztőnek tartanám, ha igazat adnának neki egy olyan ügyben, ahol tegyük fel ő követett el bűncselekményt és arra hivatkozna, hogy "jogtalanul" készítettünk róla felvételt. Most őszintén a "jogtalan behatolás" vagy egyéb jogtalan károkozás a súlyosabb-e vagy az, hogy felvesszük???? Egyébként persze igazad van, csak elképesztőnek tartom..... Egyébként épp emiatt tartunk tőle a férjemmel, mert ennyire nem ura a cselekedeteinek, a viselkedésének, teljesen ledöbbentem, hogy tegnap bevette a nyugtatókat és piált rá és úgy viselkedett, mint egy állat.
2008. okt. 9. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!