Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hideg időben hogy fűtesz?

Hideg időben hogy fűtesz?

Figyelt kérdés
- 25 fokban hogy oldod meg, ha vegyes tüzelésű kazannal fűtesz?
2017. jan. 8. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Tömöm mint állat!
2017. jan. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is tömöm mint állat és nagy huzatot adok neki.
2017. jan. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor két óránként rakunk rá, és még este 10-kor is megrakjuk még egyszer. Napközben a huzatszabalyzó szabályozza, de este azt leakasztjuk, hogy ne égjen le olyan hamar. Így reggel a ház kb 20 fokos, és elég csak valami papírt meg begyújtóst dobni rá reggel, amikor felkelünk és begyullad.
2017. jan. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak vicceltem, vagy nosztalgiázok? De régen, nagy hidegben tényleg toltam rendesen az anyagot a kazánba. Most hőszivattyúval megyek. Abba dróton dzsal a petró :)
2017. jan. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
S mennyire állítjátok a víz hőmérsékletet?
2017. jan. 9. 12:58
 6/8 anonim ***** válasza:
A huzatszabalyzó úgy szabályozza, hogy 80 foknál zárja el teljesen a levegőt és 50 foknál már kinyit teljesen,.így általában ebben a tartományban ingadozik, de legtöbbször 70-85 fok között van. A radiátorokból visszajövő víz pedig 60 fok körül. A keringető pedig 40 foknál kapcsol be, illetve ki.
2017. jan. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor nálad már nem gravitációs a rendszer, ha jól értelmezem. S köszi, hogy leírtad a használatot, én eddig rajta hagytam a huzatszabályzót éjszaka is, s gyakorlatilag már hajnalban jéghidegek voltak a radiátorok, pedig nagy a víztömeg, szivattyú nincs ugyebár, a lakásban 14-15 fokok. Most viszont leakasztottam én is, s még reggel fél nyolckor is kellemes, 35-40 fokosak voltak a radiátorok, a lakásban 19 fok, hálám üldözzön. De ez nem árt a kazánnak hosszú távon?
2017. jan. 9. 14:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, nálunk van keringető (kettő is), nem egyszerű a rendszerünk, mert a melegvizet is a kazán fűti fel.

Hosszútávon árthat a kazánnak és a keménynek is, mert nem kap elég oxigént, így nem tökéletes az égés, több lerakódás, szutyok keletkezik. De a kazánt mi a napokban/hetekben cseréljük, mert kereken egy éve könnyezik már (nem mi használtuk előtte, mert mi csak szeptember óta lakunk itt), illetve idővel a kéményt is újra akarjuk majd rakni. Az új kazánnál majd megbeszéljük a gyártójával, mert egy magán céggel csináltatjuk, hogy ők mit mondanak.

2017. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!