Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért füstöl fehéren a parapet...

Miért füstöl fehéren a parapetes gázkonvektor?

Figyelt kérdés
ma reggel láttam,hogy fehéren füstöl vagy gőzöl a kivezetése. ha lehet komoly válaszokat kérek.
2017. jan. 12. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mert hideg volt kint
2017. jan. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,de a füstölés okára vagyok kíváncsi.
2017. jan. 12. 14:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem füst, hanem gőz!
2017. jan. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
de mi az oka? hogyan keletkezik a gőz?
2017. jan. 12. 15:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát mivel a gáz oxigén jelenlétében CO2-vé és H2O-vá ég el.

CH4 + 2 O2 -> CO2 + 2 H2O

2017. jan. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kémiailag szépen levezették a dolgot,én csak annyi tudok róla ,pontos % ra nem emlékszem,de vizet is tartalmaz .Hideg kéményeknél,mint kondenzviz válik ki,csöpög is vissza .
2017. jan. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6: A földgáz elhanyagolható mennyiségű vizet tartalmaz, gyakorlatilag 0-nak vehető. Ami csöpög, az valóban kondenzvíz, de a kémiai reakció során keletkező víz, amely valóban a kéményben (annak is leginkább a relatíve hűvösebb végén) kondenzálódik, vagyis csapódik ki (és le).
2017. jan. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 12. 17:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Amikor látszik a hidegben a lehelleted, akkor is ez a fehér pára van. Az általad kilélegzett levegő is tartalmaz vízpárát, ami a hedegben ködölög. Hasonlóan a gáz ésgéstermékei között is szerepel a vízgőz, és minél hidegebb van, annál határozottabb párafelhőnek látod a konvektor "kipufogóján".
2017. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én nem tulajdonítanék nagy bizalmat az előző hozzászólásoknak, mivel nekem 2 helyen ugyanolyan kiépítés van és a konyhában tavaly is füstölt, most bekapcsoltam...szintén. A szobai nem. És miekőtt valaki azt mondaná, hogy koszos stb majd kiég..., tavaly nem égett ki több napos fűtés hatására sem. Egy hét múlva jön egy gázszaki, majd megtudom mitől van.
2018. nov. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!