Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti a nagy rönköket hogy...

Ti a nagy rönköket hogy vagjatok ossze?

Figyelt kérdés
vettunk akacfat jo szarazat a kis es kozepes ronkoket ossze birom vagni fejszevel viszont vannak nagyon nagyok is azokat nem birom, olyan hatalmasak hogy elobb megy szet a fejsze mint a ronk. ti ilyenkor mit tesztek???

2017. jan. 13. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyet eldarabolok lánc fűrésszel .
2017. jan. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szomszeddal megbeszeltuk, hogy mindketten jobban jarunk, ha o vesz egy lancfureszt, en pedig egy funyirot. Azota evi par alkalommal atjon hozzam fat vagni, en pedig rendszeresen levagom nala a fuvet.
2017. jan. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyankor a széléről kezdd el levágni a hasábokat róla. És minél nehezebb, és minél szélesebb baltát használj, illetve a nyele is legyen elég hosszú, és legyen kényelmes fogása (ne legyen túl vastag).
2017. jan. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a fa fűtést mellett is döntöttünk, akkor beruháztunk egy jó láncfűrészre. Mindig rönkbe vesszük nagy mennyiségbe
2017. jan. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasító fejsze vagy láncfűrész.

Ha egyik sincs és szét akarod hasítani, akkor vagy az amt egyik válaszoló írt, kívülről hasítasz apróbbakat vagy éket ütsz bele (nyél nélküli fejsze vagy balta is megteszi), bele kalapálod amennyire bírod, meglocsolod vízzel és kint hagyod. A fagy majd szétszedi.

2017. jan. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Crisopher ***** válasza:
100%
Ilyen nagyoknál legjobb ha széléről kezded. Mindig egy kisebb darabot hasítasz le róla. Amúgy hasítófejszét én is ajánlok, láncfűrész felesleges, anélkül is meg lehet oldani.
2017. jan. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem két hasítóéket és azokkal szoktam széthasítani amit a fejsze nem visz.

Még idáig nem találkoztam olyan rönkkel amit a hasítóékek meg ne nyitottak volna.

2017. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Én erdőrők veszem a fát rönkbe. Be kellett fektetni egy jó fűrészbe. Meg vásároltam egy 6 tonnás hasítót. Semmi nem okozhat gondot.
2017. jan. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Otthon mi is hasítóékkel csináljuk, nincs az a rönk ami ne jött volna még szét.
2017. jan. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!