Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtés korszerűsítés előtt...

Fűtés korszerűsítés előtt állunkk. Gázba gondolkodunk. Milyet?

Figyelt kérdés
Konvektorokat szeretnénk kiváltani.Van egy cserépkályhánk is.Elöször az volt,hogy a cserépkályhát vízteresre rakatjuk. De részünkről sok ami nem áll mellette.Pl.hogy sokszor egésznap dolgozunk,így nem akarunk hidegre haza menni...Beszéltünk egy szakival,mit ajánl.Mondott pár lehetőséget.Parapettes gázkazán,ki lehet váltani a konvektort mini kazánra és radiátorokat kötni rá.Ezekre az lenne a kérdésem,hogy olyan elven működnek mint a konvektor,így akkor ugyanolyan gazdaságtalanok? Gázkazán szerintem jobb lenne,a turbos,kondenzációs.Amitől félünk,hogy nagyon sok lenne a terveztetés.Ki mit ajánlana? Vegyestűzelésű kazán kilőve mert nincs kazánháznak való hely.Garázs van csak.Meg ugyan az a szitu mint a vízteresítésnél.2015be vettük a házat,a szakember ismerős azt ajánlotta,hogy nyomjunk ki egy egész szezont,és utánna bele látunk jobban,mi hogy mennyi.A ház 96M2 szigetelt.Úgy tudom 7esvagy 8as szig.Mennyibe állna meg kb illetve a terveztetésre mire számítsunk? Vegyessek a vélemények,mert sokan azt írják,hogy nem hozza vissza a rá fordított költséget.pl kondenzációs gázkazán.
2017. jan. 18. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Kondenzációs cirkó inkább és hazai márka mert abból van mindig itthon alkatrész , nem bonyolult működésűek . A megtérülés a normál cirkó fogyasztásához viszonyítva derül ki , 25%-al legalább hatékonyabb tőle . Szigetelés nyílászárók állapota is fontos . Az önkorm és a tűzoltóság-katasztrófa részlege is sok hasznosat mond .
2017. jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkor a mika 6-ot ajánlgatja a szaki. Van fórum is róla, keress rá. Abból is van kondenzációs.
2017. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Minket gyakorlatilag a fő szempontban a a leggazdaságossabb ezzel eggyütt nem a legdrágább kivitelezhető lehetőség étdekelne.Tudunk,látunk mi is sok profi XXI. századi megoldást.Minden pénz kérdése.Mi az erős közép utat szeretnénk.Erre érdekelnének a tapasztalatok,ajánlások.Azért írtam amit körön belül hallottam,ajánlottak a parapetes amire azt mondják,hogy olcsó a kivitelezés.De szrintem ha a konvektor elven működik akkor nem leszek előlrébb.Vgy a kondenzációs gkazán,ami drágább de gazdaságos.Amennyit én értek hozzá.Aki érti mire vagyok kiváncsi,annak köszönöm a segítő hozzászólást.Nem márkákra vagyok most kicáncsi.Arra majd ha el lett döntve,hogy melyik verzió lesz.
2017. jan. 19. 06:48
 4/6 anonim ***** válasza:

A mika 6 -nak azért nézzél utána, sok infó beszerezhető róla"konvektor elven működik" -írtam, hogy van kondenzációs [link] -még a doksikat is megnézheted, és a többi fajtát is megtalálod ugyanitt.

[link] utána is érdeklődhetsz.

Itt inkább az volna, hogy a mika 6 elbírja e a lakást, ez az első és legfontosabb!

2017. jan. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a MIKA kilőve.Nem bírná el.6db radiátor lesz.
2017. febr. 1. 18:09
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerelő ajánlása. [link]
2017. febr. 1. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!