Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elfagynak-e a vízvezetékek a...

Elfagynak-e a vízvezetékek a fűtetlen társasházi lakásban?

Figyelt kérdés

A lakást nem használjuk. Jobbról-balról és fölülről rendelkezünk szomszédokkal, akik jelenleg is használják az ingatlanukat. Alattunk biciklitároló van. Nem kapcsoltuk be a fűtést, hiszen a lakás üres.


Mekkora az esélye, hogy a hétvégére jósolt mínuszok az ingatlanon belüli vízvezeték-hálózatban kárt tesznek azzal, hogy a víz megfagy? – A lakás déli fekvésű, tégla.


Minden komment zöld mancs!



2017. jan. 19. 12:58
 1/8 Alain Delon ***** válasza:
73%
Én nem kockáztatnám meg. Egy minimál fűtést bekapcsolnék azokra a hidegebb napokra. Legalább egy 5-8 fokot biztosítanék.
2017. jan. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Crisopher ***** válasza:
65%
Elég nagy esély van a fagyásra. Minimál fűtést kapcsoljatok rá, mert egy fagyás javítása jóval többe kerül. Egy ismerős nemrég megjárta így.
2017. jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fagytak el már a múlt heti nagy hidegben?

Az sem mindegy milyenek a nyílászárók.

2017. jan. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen körbe épitéssel kizártnak tartom .A lakásban ahhoz minusz 2-3 nak kellene lenni legalább
2017. jan. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mentek a mancsok, köszönök minden választ.


Még nem fagyott el semmi. Tegnap este megnéztük.


Sajnos a lakás konvektoros. Ha begyújtjuk a konvektort, az maximum lánggal ég - semmilyen hőszabályzója nincs, a gázt viszont eszi.


Tegnap este +6 volt a lakásban.

2017. jan. 19. 14:41
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Valamivel fűtsetek be, mert baj lesz belőle. Ha van kb. 20 fok, az talán kitart néhány napig.
2017. jan. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Végül begyújtottunk. - Nem kockáztatunk! :)
2017. jan. 22. 21:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Tégla társasház földszinti lakás, régi nyílászárók 3 oldalon, bejárat is nyitott függőfolyosóról, alattam pince, felettem és egy oldalon mellettem gázkonvektoros fűtés - 10 évig volt télen fűtés nélkül és nem károsodott semmi.
2018. jan. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!