Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cserépkályha vagy központi...

Cserépkályha vagy központi fűtés vegyes tüzelésű kazánnal?

Figyelt kérdés
Tavaly vettünk egy 120 m2-es házat,jelenleg gázkonvektor van,2 nagy szoba+nappali+közlekedő+konyha. Eltolt szintes,a legalsó szinten van a garázs mellett egy "folyosó", ahol lenne a kazánház. Viszont a központi fűtés kiépítése drága. Az eltolt szint úgy van megoldva,hogy ha nappaliba rakatok cserépkályhát,akkor a felette lévő szoba-nappali közé rakatnám. A közlekedő is ugyanúgy. (közlekedő felett a másik szoba.) Egyenlőre csak a nappaliba,aztán ha lesz rá pénz,a közlekedőbe is. Melyiket választanátok?
2017. jan. 20. 10:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%
Ha teheted, cserépkályha. Nem mindegy, hogy folyton rakni kell, vagy egyszer megrakod, és egész nap meleg van.
2017. jan. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

központinál mindenhol egyformán meleg van....cserépkályha szép meg tök jó elé kuckózni,de nincs egyformán meleg tőle,pláne a távolabbi részeken.

Konvektorokkal vettünk egy nagy házat nagy belmagassággal,de volt egy cserépkályha ami negyedét fűtötte csak be. A konvektorokat megszüntettük és vegyes+ gáz központi fűtés lett kiépítve, a cserépkályhát meghagytuk és azért használni is szoktuk és tényleg jó előtte ülni,de abba a szobába ahol nincs ott már nem buli a nagy hidegbe (közel fél napig nem volt áram pár napja így akkor csak a cserépkályha volt amit használni tudtunk).

2017. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%

Egyik haverom cserépkályhás, ő rakta nálam is, de csak akkor volt hajlandó, ha csináltattam központi fűtést is...

Van az az alaprajz, amin meg lehet oldani, hogy akár 100nm 3-4szobás házat is kifűtsön egy cserépkályha, meg van az az alaprajz, ahol 2 szobát se tud kifűteni... aztán ebből jön a sok negatív ember mit aki itt is írta, hogy az arra jó, hogy mellételepedj aztán ott meleg van...

Ki kell kérni egy megfelelő szakember/vagy több véleményét, hogy nektek mi a jó, nem gyakorikérdéseken várni, hogy majd valaki látatlanban megmondja a frankót...

2017. jan. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%
+ el is lehet vezetni a megtermelt hőt cserépkályhánál is... de pont ezen kérdések megválaszolásához kell a jó szakit kérdezni, nem a netes troll-t
2017. jan. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Donald J. Trump ***** válasza:
A cserépkályha valóban hangulatos és klasszikusan időtálló megoldás - sőt, ha ügyesen van beépítve még az a haszna is megvan a melegen kívül, hogy rakodónak használja az ember vagy a hamut télen csúszásmentesítésre használja. De ahogy írták is, ahhoz, hogy egy 120 m^2-es házat kifűtson vele valaki nagyon sok spéci követelménynek kell teljesülni. S egy ilyen megoldás már ugyanúgy a milliós kategória, mint a központi fűtés.
2017. jan. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Persze,szakemberekhez fogunk fordulni,csak kíváncsi voltam\vagyok más véleményekre\tapasztalatokra is. 2 db cserépkályhát rakatnánk,ahogy írtam is,egyenlőre a nappali-és az eltolt szinten mellette lévő szoba közé. Aztán ha lesz rá pénz,rakatnánk a közlekedő-mellette lévő szoba közé is. A központi fűtésre viszont hitelt kéne felvenni. Ezért kérdezgetek véleményeket is. :)
2017. jan. 20. 13:08
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
Kozponti, ha minden szobat szeretnel futteni. Elsore draga, de visszajon a tuzelo ara. 1 csempe nem eleg max 2 szobara.
2017. jan. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Öcsém most vett parasztházat, egyelőre 2 szoba + tároló ami jövőre már szoba lesz, mindkét szobába be van állítva egy egy házilag barkácsoltrakétakályha, csk hogy a csövek ne fagyjanak el a télen, de a terv jövőre, a 2 szélső szobába ami a ház 2 végében van, építünk egy egy tömegkélyhát, a középső szobába egy kisebb tömegkályha, a konyhába pedig barkácsolunk egy pofásabb rakéta kályhát, aminek a kéményét átvezetjük a fürdőn és bevonjuk egy padkával

Mindent mi csinálunk így árban olcsón meglesz.

2017. jan. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Kerdezo, gondolkozz hosszu tavon, es matekozz egy picit.

A kozpontiban 1 tuzzel melegited az egesz lakast. Csempebe is ugyanannyi fat raksz be, de csak 1 csempebe. Megeri neked 2-3x tobb fat venni kesobbiekben?

Nekem vizkopenyes csempekalyham van, olcsobb megoldas, de azt rendesen meg kell csinalni, kulonben meg tud szivatni.

2017. jan. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
Nekem cserépkályhám volt régen, aztán átalakítottam a fűtést központira, vegyes tüzelésű kazánnal és nem bántam meg. A kazán házon kívül van, így nincs por, nincs füstszag, nincs szénmonoxid veszély és egyenletes meleg van mindenhol. Később bekötöttem mellé egy cirkót, ezzel már sokkal kényelmesebb a fűtés, de megmaradt a választási lehetőségem.
2017. jan. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!