Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell vegyestüzelésű...

JimmyJoe kérdése:

Hogyan kell vegyestüzelésű kazánnal fűteni?

Figyelt kérdés
Milyen apró kis praktikák vannak? Hogy fűtsek fával? No és szénnel? Alulról gyújtsam meg, vagy felülről? Hogyan szabályozzam a levegőáramlást? Minden ehhez kapcsolódó dolog érdekelne, ami csak eszetekbe jut!
2007. nov. 20. 00:18
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia gondolom szén fa tüzelésre gondolsz?

náliunk férjem csinálja és bizony sok könyvet megvett més tanulmányozta, Esőnek arácsra szenet tesz jó erős kanába való szenet, majd kétoldalt befelés egy egy hasáb vastag fát, erre teszi gyújtust mejd de alatta paír vag csutka is ha van kicsi, gázolajjal

Meggyújtani én szoktam mindig fellüről lefelé, az alsó ajtót nyitva hagyon hogy kapjon oxigént és viz foka érje el a kell ő hőfokot, 60 fok mondjuk akkor teljesen bezárom

HA lassabban akarom hogy elégjen hamarabb zárom le de akkor nem lsz olyan meleg és keringető sem kapcsol be

2007. dec. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bereczk Jénos ***** válasza:

Bár én kihagytam a fűtéseknek az ilyen fajtáit, csak mesélték, hogy az elmúlt télen mennyit küszködtek, de az idén már megint másképpen csinálják!!

Füstöltek, állandóan kormoltak, kaparták a víztáskákat és a kazán falát, az egyik bevallotta, napközben hazaszaladt rárakni!!!! Hideg telek voltak

-20-25°C, most a -10°C sem éri el!!!

Már sokszor leírtam, csináltam egy kazánt, megvizeztem a lignit brikettet, felülről begyújtottam, majd a primer huzatot egy ujjnyira állítottam, a szekunderral beállítottam a KÉK lángot és a hőfokot, 24-48 órán át fűtött!

Sosem kellett takarítani!!!!!

Más kazánokban ez nem működik, a mai kazánok árából három ilyen hozható ki, de mindenki inkább küzd, mintsem eladná a szuper kazánját és csinálna egy olcsót és biztosat, még akkor is, ha inkább vesz egy másikat horror összegért, és kezdi a kísérletezést, aztán vagy CO mérgezést kap, vagy felrobban!!!!!! Miért ilyen egyszerű FŰTENI;06-30-711-8164 beszéljük meg!!

márc. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!