Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakás eladásnál mit szokás az...

Lakás eladásnál mit szokás az ingatlanba hagyni?

Figyelt kérdés
Teljesen bútorozottan vásároltunk lakást, miénket egy fiatal pár vette meg akik csak szépen lassan tudják berendezni anyagiak miatt. Család és barátok elviszik a bútorokat, de arra gondoltam alap dolgokat itt hagynék mint pl csillárok, cipősszekrény, falra szerelt polcok, kisebb bútorok, persze ha igénylik :) Ti miknek örülnétek ilyen esetben?
2017. jan. 28. 23:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Konyhapultot és a beépített dolgokat szokás.

Meg általában a lámpákat, szóval ha azt vinnéd, akkor még az adásvétel előtt szerintem jelezd, hogy ne lepődjenek meg rajta.


A többi? Ha kell nekik, akkor jól eső ajándék - ha nem, akkor komoly nyűg (is lehet) megszabadulni tőle.

Ilyen esetben nekem az esne jól, ha rákérdeznél.

2017. jan. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%

Megállapodás kérdése.

Ha üresen kérik, akkor szokás kötbért is kikötni arra az esetre, ha hagysz benne bútort.

Általában a beépített dolgok és a konyha marad, de erről is kell beszélni, hogyan kéri a vevő, hogyan adja az eladó.

2017. jan. 29. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
57%
Én komódnak, tv állványnak örülnék. Esetleg mosógépnek, hűtőnek. Attól függ mennyire nincsenek cuccaik. Kedves gondolat, kérdezd meg mire van szükségük.
2017. jan. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%

Én semminek nem örülnék ilyen esetben bútorok terén, mert még a wc-t és a kádat is lecserélném, nemhogy a konyhát, ha ott merik hagyni. Nem kell nekem más x éves bútora, ami nem is az én ízlésemnek megfelelő! És nem azért veszek bútorozatlan lakást, hogy ott maradjon a szemét, ami az előző lakónak nem kellett.


Egyébként a konyhát sem szokás ott hagyni, csak megegyezés fejében. Ilyeneket, hogy szekrény, csillár, polc, kis bútorok meg pláne nem!

2017. jan. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
Én nem örülnék más használt butorainak. Azért vesz az ember bútorozatlan házat vagy lakást hogy vihesse a saját butorait vagy újakat vegyen, nem azért hogy másét használja. Mindenképp kérdezz rá, szó nélkül ne hagyj ott semmit.
2017. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%
Azért köszi a lepontozást. Az volt a kérdés mit szokás. Bútorozatlanba SEMMIT! Semmit! Hiába tartanak néhányan igényt mások konyhájára, nem kötelező SEMMIT sem otthagyni, ezért BÚTOROZATLAN. És normális ember, aki bútorozatlant keres, nem is örülne neki, ha ott hagynák a szemetet és neki kellene kidobnia.
2017. jan. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
"fiatal pár vette meg akik csak szépen lassan tudják berendezni anyagiak miatt" szövegértés 0 és panaszkodik a lepontozásért tipikus retard, megbeszéled velük és ami neked felesleges otthagyod.világítást és wc azért ott szokás hagyni
2017. jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
Egyedi megállapodás kérdése. Mi leltárba vettük, mi marad, mit vihet el az eladó. Maradt az amerikai konyha, maradt kanapé, asztal, tv konzol stb. Amit eladtunk, azt üresen kérték, úgy is kapták meg. A felesleges holmi ment lomtalanításba.
2017. jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
56%

Elég szomorú, hogy ennyien nem tudnak szöveget értelmezni. Biztos futni fog mindenből újat venni ha nincs rá keret.


Mindenképp meg kell beszélni, de a "persze ha igénylik"-ből lejön, hogy nem csak ott akarod hagyni.


Mikor mi vettünk lakást alap volt a konyhabútor és a fürdőszoba szekrényt is ott hagyták. Kérdezte, hogy maradjanak e a felszerelt polcok, azóta is megvannak.

2017. jan. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk az amerikai konyha részeként járt a hútőszekrény, de a mikró nem. Fürdőszobai két szekrényt elvitték, vettünk másikat. Csillárok is maradtak.
2017. jan. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!