Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 100m2-es vályog házba milyen...

100m2-es vályog házba milyen fűtést javasoltok?

Figyelt kérdés
Pénz a legkevesebb. Tehát a lehető legolcsóbb, de használható megoldások érdekelnek. Kályhára gondoltam, de nem tudom mekkora teret fűtene be. Esetleg kiegészítve elektromos fűtéssel(tudom, hogy az nem olcsó). Érdekelnének a tapasztalatok is.
2017. jan. 29. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Az alaprajz a legfontosabb és hogy hol vagytok a legtöbb ideig. Egy csempekályha nem rossz választás, mert jól elhelyezve több helyiséget is fűt egyszerre. Viszont hátul ütője, hogy a távolabbi helyiségek jobban hűlnek.
2017. jan. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
17%
Elektromos fűtés nem drága, ha vezérelt árammal történik (csak bizonyos hőfok alatt kapcsol be a feltöltés). 60 m2-es kis házban (de szigetelt) tartja lent a 24 fokot, fent a 18-20-at. A legnagyobb hidegben egy havi teljes villanyszámla 35 ezer ft. Ma már vannak energiatakarékosak is. A legtisztább fűtés, nem gyártom vele a szmogot.
2017. jan. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy egyszerű kályha azért nem jó, mert pakolod, pakolod a fát, azt elég és már el is veszik a hő...

ha vonz a tüzelés gondolata, de nem akarsz pontos hőfok szabályzást, akkor én a tömegkályhát ajánlom mindenképpen abba a szobába, ahol a legtöbbet tartózkodsz, a másikba meg elég egy cserépkályha... nekem speciel 2 tömegkályhám van... bőven elég mindkettőt még ebben a brutál hidegben is befűteni 36 óránként egyszer...


ha meg pontos hőfokszabályzást akarsz, akkor termosztát, valamilyen kazánnal, ahhoz nem értek, engem mindig a tüzelés vonzott...

2017. jan. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!