Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki a HEGYEN...

Van itt olyan aki a HEGYEN lakik elhagyatottabb helyen, és van nála villany és gáz?

Figyelt kérdés

2017. jan. 30. 08:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Elhagyatott helyen, de nem hegyen, villany van, a gázt meg totálisan feleslegennek tartom. Ha mégis "kell" mindig van egy palackkal, de kb 10 évben 1*kell.
2017. jan. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

10 évente egyszer? Megkérdezhetem, hogy mire használod, és miért csak ennyi megy el? Fűtést hogy oldod meg és mennyiért? Köszönöm első a válaszodat.


Olyanokhoz szeretnék szólni, akik kifejezetten elhagyatott helyen, és hegyen laknak.

2017. jan. 30. 08:39
 3/17 anonim válasza:
Keress rà Zaka Dominikára,egy csomó tapasztalata van erről a nomàd életformáról,szeretem a beszàmolóit.
2017. jan. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nyaralónk van hegyen....vezetékes gáz az nincs,de még a völgybe lévő 200 lelkes zsák faluba sincs vezetékes gáz.

Víz úgy van,hogy 8 évvel ezelőtt összesen 9-en összedobtuk a pénzt és a faluból egy szivattyú nyomja fel (így azért,hogy vizünk van a vizet és a szivattyú áram fogyasztását fizetjük). Villany az van. Mint írtam csak nyaraló és nem lakunk ott,de lakhatnánk is akár...van egy 28m2-es hálószoba egy szép nagy öntöttvas kályhával. A nappali ami étkező is egy légtérbe van a konyhával a konyhából hely híján harmonika ajtóval nyíló a fürdő ahol zuhanyzó van és a fürdőből ajtóval elválasztva a wc (a wc-be még ha az ajtó nyitva is van se szokott meleg lenni) ezeknek a helységeknek a fűtése szintén egy vas kályhával lett megoldva ami a nappali+ étkező részbe van. Ha ott laknánk akkor radiátoros vízteres kályhával oldanánk meg a fűtést. A tűzhely palackos gáz. Klíma is van,de fűteni azzal nem akartunk volna pláne,hogy télen nem igazán járunk ki,így az csak hűt nyáron :)

2017. jan. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Fűtést legfőbbkép fával, 2 nagyhelységet tömegkályhával, a kicsiket házi barkács rakétakályhával fűtöm, gázt meg akkor használok, ha szivetelek valamit kátránypapírral. Pl idén építek majd pincét, ahhoz kell majd a disznópörkölő.

Főzni meg van "nyári" konyhám kemencével és bográcsozóval, amiket ilyenkor pont ugyan úgy napi szinten használok, mint nyáron...

Van indukciós főzőlapom is, de igazából nem szeretek árammal főzni, mert az pénzbe kerül, meg az íze se olyan.

Egy jó tűzrakóhelyen meg gallyakkal is lehet főzni, és mivel a 12000nm telkemből 7000ret akácerdő borít, szinte kifogyhatatlan vagyok gallyakból. Meg a szomszédok sem tartanak igényt az ő gallyaikra :)

2017. jan. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen, ilyen válaszokat vártam, köszönöm.

Azzal a módszerrel amit ti csináltok fűtés gyanánt, az mennyibe jön ki?


A víz ami ki lett építve szivattyúval, annak a költsége mennyi volt? Rendesen jön a víz? Nem akadozik? Nincs vele gond?

És a villany?? Az is mindig megbízható?

Ilyen helyen hogyan lehet spec. netezni?

2017. jan. 30. 09:32
 7/17 A kérdező kommentje:
Most mennem kell, de majd még írok. Kérlek válaszoljatok. És újak is jöhetnek!
2017. jan. 30. 09:54
 8/17 anonim ***** válasza:

A víz ami ki lett építve szivattyúval, annak a költsége mennyi volt? olyan 2,5-3 millió körül volt és ez 9 felé oszlott.

Rendesen jön a víz? Nem akadozik? Nincs vele gond? Alapba minden jó,de ha nincs áram akkor víz se,szerencsére a szivattyú is bírja és remélem még fogja mert ha tönkre megy akkor annak lesz ára,de azt is 9 felé megy.

És a villany?? Az is mindig megbízható? Pont olyan mint a városba ahol lakunk...ott is előfordul,hogy éppen valamiért nincs áram.

Ilyen helyen hogyan lehet spec. netezni? Ez vicces mert alapba t-mobilosak vagyunk és a hegyen az elején telefonnal a kezünkbe vadásszuk le azt a pontot ahol végre elérte a max 1-es térerőt :D A telenor egy fokkal jobb,de az is problémás. A voda viszont tök jó a nyaralónál (faramuci helyzet mert ahol meg lakunk ott szarakodik) így van egy vodás hordozható wifi hotspot és úgy nyomjuk a netet nyaranta vagy a laptopról vagy a telóról.

Persze amikor egész nyáron ott vagyunk se mindig csak egymást akarjuk nézni... a nyaralónál és itthon is műholdas tv-nk van.1 előfizetésünk van és a 2 beltérit hurcolásszúk.

2017. jan. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Még mindig 1#-es vagyok.

A vízet a legtöbben házi vízműrendszerrel oldják meg ilyen helyen, nálam jó, mert iható a talajvíz, azért 2 évente be szoktam vizsgáltatni a biztonság kedvéért. Ha mélyebb kutat kellene furatni, az manapság 1millió körül van.

Maga, az, hogy hegy magyarországon nem mindig jelenti, hogy mélyen van a talajvíz, ha úgy vesszük én is egy dombon lakok, és 5méter mélyen van a víz, a kutamat én ástam magamnak úgyhogy csak kenyérgáz fogyott közben költségképpen :)

Van egy nagy 1köbméteres tartály a ház mellett elásva, az aljában némi mészkővel, van benne egy érzékelő, ami ha fél köbméter kifogyott a vízből, akkor a kútból szivattyúzik vizet. +egy kompresszor nyomás alatt tartja a tartályt, így kerűl a házba a víz, ha megnyitom a csapot.

Az egész rendszer megvolt nekem 200ból, de mondom sok múlik azon, milyen mélyen van a víz, 10 méternél mélyebbről nem nagyon hozza fel szivattyú..

Még azt szokták olyankor, hogy leásnak 5méter mélyre, és előbb 5méterre szivattyúzzák fel a vizet aztán 5méterről fel a felszínre...


Áramom van, hogy télen nincs fél 1napig, de csak ónos esőnél szakad a vezeték...


Internet meg ma már szinte mindenhol van, másnem ha van a közelben egy falu, akkor pl datatransnak vagy upcnek elég jó a lefedettsége rádiós netek terén...

Van egy kütsü a faluban magasan, pl a víztornyon, amit lát a te kütyüd a háztetőn, és máris van net... ehhez pont ennyit értek, nekem a lényeg, hogy van net :)

Öntözni meg nem öntözök, mert szalma mulcsozok.

2017. jan. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Jah, szenyvízem nincs, mert komposzt wc-m van, mosószert, mosószódát használok, tisztálkodni bio szappannal, mosogatni, meg vízzel szoktam :)
2017. jan. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!