Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Úgy néz ki, megfagyott a víz...

Úgy néz ki, megfagyott a víz a csövekben, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nem értek hozzá, de van egy házunk, az albérlők elmentek pár napja, és úgy néz ki, megfagyott a víz a csövekben. Esetleg ilyen melegítőkkel felmelegíthető a ház, hogy elolvadjon a jég a csövekben? Mekkora a kár? Mit kell tenni? Nem egészen értem, mi az összefüggés a fűtés és a víz között. Eddig azt hittem, a kettő összefügg, de itt állítólag gázfűtés van. Pár napja még be tudtunk fűteni.

2017. jan. 31. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Mekkora a kár? miután kiolvad akkor fog kiderülni...

off: szomorú ha valakinek fogalma sincs,hogy a házába milyen fűtés van...független attól,hogy éppen kiadta

2017. jan. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez nem az én házam, amúgy se érdekelnek az ilyen műszaki dolgok. De hogy kell felmelegíteni?
2017. jan. 31. 09:57
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy a szakember azt mondta, hogy 1-2 hét alatt fagy csak meg a víz... most pár nap alatt megfagyott. Az idióta rokonom meg sajnált 40 ezret kiadni a víz kiszívására.
2017. jan. 31. 09:59
 4/11 A kérdező kommentje:
Most megkérdeztem, a vízcső fagyott le, de az külön van a fűtéstől. Nem fagyna le, ha be lett volna fűtve, de múltkor nem sikerült befűteni, mert nem volt fa. Gondolom, milliós kár lenne, ha szétrepedne a cső. Én nem értek ezekhez a dolgokhoz, de ha az én házam lenne, talán megkérdeznék pár embert, hogy mit kell csinálni, hogy ne legyen milliós károm. Egy oldalon 14 milliót olvastam, de az biztos hülyeség.
2017. jan. 31. 10:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Amennyiben falon kívül fagyott el a rendszer, lehet venni 2-3 ezer Ft Hőlégfúvó pisztolyt. Vagy akár gázperzselővel is csak vigyázz a tűzveszélyes.Falon belül olyan hamar pl fűtetlen helységben is pl-2-3 nap alatt nem fagy el!
2017. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Crisopher ***** válasza:

Nem nagyon lehet érteni mit akarsz. Figyelj, fűtsd be a házat, hátha kiolvad. Ha utána nem csöpög a falból sehol a víz, akkor jó. Ha viszont valahol csöpög vagy ázik a fal, akkor elrepedt a cső.

Ha fűtéstől nem olvad ki akkor melegítsd a csövet hőlégfúvóval, az kiolvassza.

2017. jan. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kösz a tanácsokat, valóban nem tűnik bonyolultnak a megoldás.
2017. jan. 31. 12:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fagyott el semmi, csak el van zárva a főcsap. Egy épületen belül, kizárt dolog, hogy pár napi hidegtől befagyjon a vízcső. Ellenben, aki elmegy otthonról, az pontosan ennek elkerülése érdekében elzárja a főelzárót, és kiengedi a csövekből a vizet.
2017. febr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos ez egy hét volt, és kb. 5 nappal később még ment a víz, ma már nem. Talán elzárták, és azóta elfogyott a víz.
2017. febr. 1. 14:55
 10/11 A kérdező kommentje:
Amúgy ez a főelzáró hol lehet? Van valami akna a kertben, ahol talán vannak ilyen kapcsolók, mérők, stb. Talán ott?
2017. febr. 1. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!