Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtés korszerűsítés elött...

Fűtés korszerűsítés elött állunk. Konvektorok cseréjét szeretnénk. Milyen gázkazánt vegyek?

Figyelt kérdés
Ma volt a szaki(többet meg szeretnék hallgatni) és kérdésekkel bombáztam.Hozzá teszem panelból költöztem csházba,és a szakmám messze áll tőle,panel után ismeretem sincs erről a témáról.Szakit kérdeztem,milyet?Kondenzációs vagy turbóst?Azt mndta ugyan az,mert már csak ilyet engedélyeznek.Igazság az,hogy nem értem,ezeket csak olvastam.Mindegy,eljutottunk a kéményig..Elv.megoldható a vizszintes kivezetés.Ok.Márka...Ő 24KWost mond.6 radiátor lesz.Ariston Clas Premium EVO 24 EU fali kondenzációs kombi gázkazán ajánlja.De olvasgatom,hogy mégtöbbet lehet spórolni ha van külső hőmérséklet mérő.Erre elv lehet szerelni.Ti mit mondtok,ajánlatok?
2017. febr. 1. 18:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2017. febr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elhiszem,hogy jó de azért közel 400ezret nem tudok kiadni csak a kazánra.
2017. febr. 1. 18:07
 3/13 anonim ***** válasza:

A szaki is jót mondott.A mai nappal visszarendeződtek az eddig előirt szabályok .Nem kell a méregdrága kazán megvenni van 210 ért is,olvastam mikor a rendelet vissza vonták .

Vonatkozik a kéményekre is .Lehet vizszintesen is kivezetni

ha nem ütközik valamilyen szabályellenes dologba .

A külső hőérzékelőt nem tartom jónak,csak egy hiba forrásnak .

2017. febr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell további haladékot kérnie Magyarországnak az Európai Uniótól a 2015/1188/EU kazáncsere-rendeletre a turbós gázkazánokra vonatkozóan. A Szerelvénybolt Kft. tájékoztatása szerint február 1-jétől hazánkban is forgalomba kerülnek a turbós kazánok helyére kéményátalakítás nélkül felszerelhető kondenzációs készülékek. Több százezer, eddig turbós gázkészüléket használó család menekül meg az új típusú kazánnak köszönhetően.
2017. febr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
[link] Ezt ajánlja.
2017. febr. 1. 19:13
 6/13 A kérdező kommentje:
Vízszintes kivezetés csak úgy lehet,ha nincs épület 10m-en belül. És sajnos azzal is okossabb lettem,hogy a garázs is épületnek számít.Mert én oldalra akartam kivezetni,az olcsóbb megoldás végett,de ott a garázs :(
2017. febr. 1. 19:17
 7/13 anonim ***** válasza:
[link] Én ilyet vettem , három négyszáz ezrem nincs rá.
2017. febr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ARISTONról vélemény,tapasztalat? Amit itt megosztottam.Szaki ajánlására.
2017. febr. 1. 20:38
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem ismerem de ha ajánlotta biztos jó és nem is drága
2017. febr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

itt van pár vélemény

[link]

2017. febr. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!