Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A cserépkályhám jobb oldala...

A cserépkályhám jobb oldala sokkal kevésbé melegszik fel, mint a bal, ez normális?

Figyelt kérdés
A kérdés adja a lényeget, mitől lehet ez? Nem hinném, hogy el van dugulva felül, mert a huzat nagyon jó (az öngyújtó lángját is eloltja, ha a nyitott szellőzőhöz tartom), mégis ha a bal oldala már tapinthatatlanul meleg, a jobb még mindig csak nagyon meleg.

2017. febr. 2. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A cserépkályha belsejét több féle megoldással lehet kiépíteni .Merre megy a nagy hő,és hűltebb már .Az egyenletes meleget,márt mint hogy megközelítően egyenletes legyen,azt csak hosszabb idő után éri el .
2017. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
@20.34: igazad lehet, mert a kályha a szoba jobb felső sarkában van, tehát a jobb oldala a faltól 2 méterre van, oda feleslegesen is közvetítene hőt.
2017. febr. 3. 09:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha minden rendben van a kéménnyel és a kályhával,akkor a tűzifád fűtőértéke kicsi,vagy csak egyszerűen vizes a tüzelőd.Akác tűzifa a legalkalmasabb a kályha felfűtésére és egyéb előnyei is vannak.Egyébként is a a kályha füstcső felőli oldala kicsit kevésbé melegszik fel,mert a fagáz ott már nem olyan forró.
2017. febr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
@18.24 tudom, hogy az akác a legjobb, van is most 600kg felvágva, de még vizes valamennyire, így nem égetem még el. A huzat (mint írtam) teljesen rendben van, de mégis, a jobb oldala sokkal kevésbé melegszik fel (és később se melegszik fel). A fenti válaszolónak lehet igaza, egyszerűen úgy építették meg anno, hogy a bal oldala (tehát a szoba közepe) felé több hőt sugározzon, ennek így van értelme.
2017. febr. 17. 20:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam olyanról,hogy direkt úgy építik meg,hogy a szoba belseje felé eső része melegítsen jobban.Az én kályhámnál is ez volt,de a gyenge fűtőértékű tüzelő miatt.Először ezt nem tudtam és kihívtam a kályhást és beállította a kéményhuzatot egy huzat indikátor segítségével.Nem jó az sem,ha túl nagy a kéményhuzat,mert túlságosan hamar kiszippantja a forró fagázokat és nincs ideje felmelegíteni a cserepeket majd a csempét.Előfordulhat,hogy az egyik járatból kilazult egy tégla és bedőlt,részlegesen eltorlaszolta a füstjáratot,vagy egyéb más építési hiba okozhatja ezt a jelenséget.Azt tanácsolom,nyáron nézesd meg szakemberrel,mert így nem túl hatékony!
2017. febr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2017. febr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

@16.33: sajnos amit írtál az nagyon is lehetséges, 26 éves téglák vannak benne, és az utóbbi években rendeszeresen szedtem ki tégladarabokat a tűztérből.

Ma megbontom felül és belekukkantok. Köszi!

2017. febr. 25. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!