Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Összeköltözés után hogyan...

Összeköltözés után hogyan kezdjük el gyüjtögetni a pénzünket, ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Pár hónap múlva a barátommal albérletbe költözünk, elsőnek csak úgy, hogy 1 szobát veszünk ki, nem egy egész albérletet. Így havi 25 ezer környékén jönne ki a lakhatás fejenként rezsivel együtt. 1 évig mindenképp így szeretnénk élni, utána végzünk a sulival, kiderül, hogy maradhat-e a barátom a jelenlegi munkahelyén és hogy én találok-e fix munkát. Utána 2 lehetőség van, hogy egy garzon lakást bérlünk, vagy hogy eldöntjük melyik városban szeretnénk letelepedni és a szüleim segítségével vennénk egy lakást (a bátyámnak is így vettek). Viszont én még ezzel 1 évet mindenképp szeretnék várni)


Viszont nincs tapasztalatunk a barátommal így pénzügyekben. Nekem kcisit több, mert 5 évig albérletben laktam és megtanultam spórolni, de itt már azért nagyobb célokban szeretnénk gondolkozni.


Ti hogy oldjátok meg pl. ha közös kasszán vagytok?

Mert én úgy gondolom, hogy most a fix fizetésünk 100ezer környéként van havonta, abból lejönne 25 ezer az albérletre, felesbe jönne a kaja és egyéb kiadások és azon kívül szeretnék elrakni havi 3zer forintot hogy legalább 2 évente 1X el tudjunk menni kettesben nyaralni, vakációzni vagy ilyesmi. De ezen kívül a maradék pénzt hogy lehet úgy elrakni, hogy ne "vesszen el" vagy ne kopjon el?


Mert a barátomnak a szokása, hogy mindig a kártyájával fizet, vesz apróságokat és a végén az jön ki, hogy 1500 ft-ot elkölt reggelire, aztán meg csodálkozik, hogy az havonta 30ezer elment és sézre sem vette. Ennek elkerülése végett szeretnék vmi rendszert, hogy akkor ezt vmi külün számlán vezetni vagy ilyesmi.


Tudnátok nekem tanácsokat adni, hogy ez nálatok hogy megy?


2017. febr. 25. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem takarékszámlám van, amit arra átutalok, azt nem tudom kártyával elkölteni.
2017. febr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És azt mire gyüjtöd, konkrét céllal vagy csak azért, hogy azt ne költsd el és meglegyen később?

Ennek mennyi a számlavezetői díja havonta? Ilyesmiben én is gondolkodtam, hogy havonta jó lenne rakni rá vmennyit, és ez lenne a fix tartalék

2017. febr. 25. 17:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Csináltok egy közös számlát, amire a közös költségek felét mindenki kapásból átutaltatja - ebböl mennnek a lakbér, rezsi, közös kaja.


A maradékot mindenki a saját számláján hagyja és azt csinál vele, amit akar.

Az extra kivánságokat presze mindenki a saját számlájáról fizeti.

2017. febr. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A közös számlához lehet külön bankkártyákat csináltatni? Tehát, hogy nálam is van és a barátomnál is egy külön kártya?
2017. febr. 25. 17:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, ha jól emlékszem, társkártya a neve, de a bankban egész biztos megmondják.


De a közös számláról csak tényleg azt szabad fizetni, amire való!!!!

2017. febr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne legyetek közös kasszán.


Beszéljetek a pénzügyekről. Arról, hogy minden kiadást feleztek, és mi az a közös cél, amire mindketten, ugyanannyit spóroltok, minden hónapban, ez mehet egy közös megtakarításai számlára-ez utóbbi lehet a nyaraláspénz.


Minden egyéb mindenkinek a sajátja, tesz vele, amit akar.

2017. febr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, hogy egy megtakarítás rész lehet közös + a kaja, az szerintem csak úgy megoldható, mert most is félig együtt lakunk, vagyis az ő szüleinél és mindig felesbe fizetjük a kaját, plusz nyilván az ilyen tisztítószerek stb. De ezen kívül a többi szerintem legyen külön, hisz kell a hobbira, szórakozásra stb-re, de az menjen külön
2017. febr. 25. 19:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Ennél sokkal fontosabb, hogy beszéljétek meg. Azt, hogy hogyan legyen a közös és külön pénz beosztása, s azt is, hogy mire akartak félre tenni, mik a céljaitok stb.
2017. febr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!