Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Költözés előtt állunk, tippeke...

Költözés előtt állunk, tippeket várok?

Figyelt kérdés
Mikor érdemes elkezdeni dobozolni? Mit először és mit legutoljára? A vállfás ruhákat hogyan? Poharakat? Élelmiszereket a fagyóból?Minden tippet, tanácsot szivesen fogadok! Köszönöm :)

2017. márc. 11. 08:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ruhaneműk, ágyneműk nagy (fekete) szemetes zsákokba, könnyebb lesz belekapaszkodni a rakodáskor.

- A nyári ruhákkal máris kezdheted, egyelőre nem lesz szükség rájuk.

- Cserélj most ágyneműt, amit leszedsz, még most mosd ki, és a többivel együtt akkor már azt is rakhatod a fekete-zsákba. Terítők, törölgető ruhák, törölközők nagy része is mehet zsákba. Néhányat hagyj meg, jól jön a törékenyek csomagolásánál.

- Könyvek dobozba. Max. 60x60 cm-es legyen, igen-igen nyomják a súlyt. Cipők nagy része is csomgolható.

- Poharakat, tányérokat egyenként csomagold papírba, és kb. 5-6 db-ot egy-egy törölgetőbe, terítőbe, így még a puha szöveg is véd rajtuk.

- A lábasok, fazekak, háztartási kisgépek mehetnek nagy dobozba.

- Tisztítószereket kisebb dobozokba, ha kell, hűtős-zacsiba rakni őket, ha borul, ne piszkítson el mást. Ezekbe a dobozokba mehetnek a súrolókefék, légfrissítők, stb.


Minden dobozra piros filccel írd rá, ha "Törékeny", és minden dobozra írd rá, hogy: Konyha, Fürdő, Nappali (=könyvek) = a rakodók ott tegyék le, ami rá van írva!

A zsákokról tudni fogod, hogy ruhanemű, tehát azokra kisebb öntapadós cimkét, ráírod: ágynemű, törölköző, x ruhái, y ruhái...


- Kaját = krumpli-hagyma-rizs és hasonlók ha lehet, akkorra inkább fogyjon el. Fűszereket, száraz tésztákat, hasonlókat költözés előtti napon. A hűtőből is a kaja maradékot tessék megenni. Költözés napján majd esztek kenyérrel felvágottat, rendeltek az új helyre pizzát...

- A hűtőt én mindig csak akkor húztam ki, amikor már a bútorokat cuccolták le a fiúk, és a fagyasztóban a fiókokat is csak úgy kiemelni, ha a hűtő a kocsin van, addig abba vissza... mindig ez volt az utolsó darab, amit felraktak a kocsira, és a legelső amit az új helyen beállítottak, és rögtön áram alá is helyeztek. Előző napokban legyen meg, hogy hova is tegyék, és legyen ott konnektor, elosztó, ami kell...


Párnát, paplant, lepedőt, pizsamát (amiből reggel kibújtok) egy-egy plédbe belehajtani. Még külön kis zacsiba hozzá a fogkefét, poharat, ill. külön kis zacsiba a papucsot. A pléd 4 sarkát összekötve, mehet a kocsira. Este csak ki kell bontani, egy helyen van minden!


Egyelőre ennyi! :))

2017. márc. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy egy szobából költözöl el vagy egy házból? Általánosságban az a legjobb, ha minél előbb elkezdesz csomagolni. Először a könyveket dobozold be, utána a nem szezonális ruhákat. A poharakat, tányérokat a ruhákBA csomagold külön-külön. A fagyasztóból egyétek ki a kaját, ha lehet, a maradék hűtőtáskában, jégakkuval. A vállfás ruhákat tedd nagy és tiszta szemeteszsákba, ezt inkább személyautóval vigyétek.

Egy jó tanács: ha van elég időd, SELEJTEZZ mindent csomagolás közben, amit nem akarsz az új lakásban látni!

Jó költözést!

2017. márc. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az első saját lakásból költözünk a másodikba, albérletben évekig laktam, de akkor könnyű volt, hiszen az életem belefért egy utazótáskába meg egy nagy dobozba :) Mostmár belaktunk egy lakást, egy gyerek, két macska, és rengeteg holmi... Igen, a selejtezést már megkezdtem, minden nap megy ki egy nagy zsák szemét, szerintem a mi szemetünkkel telik meg a társasház kukája azóta :)

Azt hittem könnyebb lesz, de nem az, pedig tényleg nincs olyan borzasztó sok holmink, nem túlzsúfolt a lakás, nincsenek felesleges bútoraink stb... Jah és a két évvel ezelőtti felújításnál IS mindent leselejteztem, nem is értem hogy keletkezett megint ennyi felesleg... Bár azért most szigorúbb vagyok...

Nagyon köszönöm a tippeket, ha van még jöhetnek!

31-én költözünk.

2017. márc. 11. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!