Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy használjam az öblítőt...

Hogy használjam az öblítőt ahhoz, hogy teljesen megmaradjon az illata?

Figyelt kérdés

Hiába használok, akármilyen márkásöblítőt, hamegszárad a ruha nagyon gyenge marad az illat.

Kaptam már, olyan ruhát, aminek olyan illata volt, mintha belelszagoltál volna egy öblítős flakonba.


2010. máj. 12. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem a megoldás, ha mosógépben öblítesz, akkor az öblítős részt maximumig töltöd, míg a ruhák félig vannak (bár ez nagyon nem takarékos), vagy amiket jobban szeretnéd, hogy illatozzanak, kézzel öblíted ki. Koncentrátumot semmiképpen ne önts a mosógépbe, mert a tartályban marad egy idő után. Én Silan öblítőket használok és kellemes illatúak a ruháim, szerintem nem jó, amikor 2 méterről lehet érezni az öblítő szagot egy ruhán, nagyon tolakodó. Főleg, amikor a szagok keverednek: öblítős ruha a parfümmel, nagyon sok tud lenni.
2010. máj. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindig cserélgesd az öblítődet, mert egy idő után megszokod az illatát és azért sem érzed olyan erősen. Egyébként én mindig leállítom 10-15 percre a gépet, amikor öblít, ("öblítőstop")és csak utána engedem centrifugálni. Az illat így - az áztatás miatt - sokkal tovább megmarad.
2010. máj. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze igazad van, de van, hogy az én ruháimon, szinte semmit nem lehet érezni.
2010. máj. 12. 10:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne hígítsd fel. Én is így használom, és amit tavaly nyár végén elraktam ruhákat most előszedve is olyan illata van.
2010. máj. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt írtad,ha megszárad,akkor megy el az illata,de azért leírom.

Az én mosogépem a mosóporral együtt belemossa az öblítőt is...Így csak öblítés előtt öntöm bele.

Én is kipróbáltam mindent,mégsem lehetett érezni az illatot és itt olvastam az egyik válaszban,aztán ellenőriztem (előltöltős mosógép)és tényleg beszippantotta már az elején az egészet!


A másik,hogy sokkal intenzívebb marad az illat,ha szabad levegőn száradnak a ruhák és nem a lakásban!

2010. máj. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt a gond. Aztán kipróbáltam a (Müler) Lenor orchidea-vaníliát, szerintem nagyon jó és tart, vmint most a Coccolino is jónak bizonyul.
2010. máj. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

12:21-es válaszra: szia, egy időben az én mosógépem is a mosóporral együtt az öblítőt is belekeverte, amit persze nem lenne szabad, csak már a program végén, amikor valóban öblít. Rájöttem végül, hogy velem van a baj, nem a mosógéppel, ugyanis az előírt maximum csíknál tovább öntöttem az öblítőt, teljesen tele. Ilyenkor egy érzékelő az összes öblítőt alul kifolyatja. Tehát csak a maximumig szabad önteni öblítővel, bármilyen kevésnek is tűnik.

Még annyit: hogy higítani kell az öblítőt mindenképp, viszont én van, hogy az 1 literből nem 4 litert csinálok, hanem csak 3-at, úgy már nem koncentrátum, de mégis erősebb, intenzívebb az illat.

2010. máj. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszadóval egyetértek! Én is rájöttem, hogy akkor engedi bele a mosószerrel együtt, ha akár egy milliméterrel is több öblitőt öntök bele, mint a max jel. Ezért illata sem nagyon volt a ruháknak.
2010. máj. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!


Én még valamit hozzátennék:

mi pici lakásban lakunk, és én általában, ha nem éreztem mosás után az öblítőt, az azért volt, mert szinte nem érte friss levegő a ruhákat, mert a lakásban hagytam megszáradni. Már régóta, még télen is, pár órára kiteszem őket a friss levegőre és így sokkal jobban megmarad az illatuk száradás után. Szóval a trükk: mindig érje friss levegő a ruhát :)

2010. máj. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!