Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Anglia vagy Németország?...

Anglia vagy Németország? (Németország mellett Svájc is szóba jött)

Figyelt kérdés

Nemrég derült ki, hogy terhes vagyok. Amióta a férjemmel az eszünket tudjuk, ki akarunk költözni külföldre. Már a baba is ott születne meg. Az angol és német nyelv is jól megy mindkettőnknek, legalább annyira, hogy élni, dolgozni tudjunk ott. Nem jutunk dűlőre, hogy németekhez vagy angolokhoz menjünk. Kíváncsi lennék mások véleményére, hogy melyik országba menne ki. Németország annyiból lenne szerencsésebb választás, hogy könnyebben haza tudnánk jönni a szüleimhez, vagy a férjem szüleihez látogatóba. Viszont Anglia is nagyon csalogató.


Ti melyiket választanátok, miért? És amelyiket nem választanátok, miért?



2017. ápr. 6. 17:28
 1/8 Norman Bates válasza:
100%

Szia,

En itt elek Angliaban, de neked mar hiaba csalogato...

Megmondta a miniszterelnokno, hogy azokrol az emberekrol fognak targyalni (hogy biztositsak az itt maradashoz a jogukat, akik mar itt vannak). Az ujonnan erkezok ugyan meg kilepes vegeig szabadon jonnek mennek, de mar nem maradhatnak a kilepes vegen.

2017. ápr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is a Angliában élek. Már sulikat is itt végeztem.

Én inkább Németet ajánlanám, mivel anglia politikai helyzete nem rózsás, a fizetés sem különb, messze is van, rengeteg a muszlim (az én osztályomban például egyedül voltam fehér. Sőt, high schoolban egyedül voltam fehér az egész iskolában.)

És bármikor ott az esély rá, hogy nem engednek ide vissza ha már egyszer hazalátogattál.

Angliát egyedül a nyelv miatt választanám, mert úgymondd "értékesebb" a németnél.

Minden másban inkább Németországot választanám. Ott még az idő is szép.

2017. ápr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Ha így áll Anglia, inkább Németországot választjuk.
2017. ápr. 6. 18:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet, h nem leszek népszerű...


Éltem külföldön is, sőt a családom egyik fele külföldi. Azt figyeltem meg, hogy a kikötözés csak addig klassz dolog amíg előtte van az ember.

Ha már külföldön élsz változik a kép. Először minden klassz, máshogy vannak a dolgok, sok esetben jobban működnek a közszolgáltatások, stb...


aztán telnek az évek és rájössz, hogy ott sem minden szuper. Egyszer egyszer megkapod majd, hogy te csak bevándorló vagy, igazán sosem fogadnak majd be (talán London kivétel ez alól, ott elég nagy a multikulti).


Úgy 20+ é után meg már az lesz, hogy Magyarországon is külföldi leszel. Hiába jössz haza, már nem érted úgy a vicceket, nem olyanok a dolgok, mint amire emlékszel, stb...


A végén idegen leszel már mindenhol.


Szerintem menjetek ki néhány évre, lehetőleg több helyre, több országba, és lássatok világot. Tanuljatok, dolgozzatok, aztán gyertek vissza és itt kamatoztassátok a tanultakat!


Ez így egy win-win szitu lenne nektek is és a társadalomnak is.

Én is ezt csinálom...

2017. ápr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Szia!

Én nem éltem Németországban, de Svédben igen, ami állítólag hasonló Németországhoz. Angliában sokat éltem/élek.

Csak jót mondhatok Angliáról, igaz nem precízek annyira. Rendesek, kedvesek, poZitívak és befogadóak. A svédekrôl ez nem mondható el, sokkal zártabb nèp. Angliában mindent gyorsan el tudsz intézni, lazák. Németországban szigor és merevségről hallottam. Ne mondj le Angliáról szerintem.

Brexit ide vagy oda nem leszel kirekesztve, sok az egyéb bevándorló ezért könnyű barátokat szerezni. Brexit után mindenki Németországba megy majd, itt viszont nyugisabb lesz.

Repülővel max két óra és otthon vagytok.


Van pár videóm fenn a témával kapcsolatban ha érdekel Egy Kicsit Mindenhol néven megtalálsz.

Üdv,

Bea

2017. ápr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szüleim 6 éve élnek Németországban. Szeretik, jól élnek. Nem sokára mi is kimegyunk a párommal külföldre, de inkább Hollandiába mennénk.
2017. ápr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5. válaszadónak köszönöm, nagyon jó a csatorna, most nézegetem. A férjemmel úgy döntöttünk, brexit ide vagy oda, kimegyünk Angliába. Egyenlőre a férjem kint élő húgánál leszünk, aztán majd ha meglesz a baba, akkor veszünk egy házat.
2017. ápr. 7. 16:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Németországban élek (dél), én jól érzem itt magam. Busszal, vonattal olcsó a hazajutás és Münchenből csak 7 óra. 60 euró oda vissza, az semmi. De a repülőjegy is csak 100-140 körül mozog pl. Stuttgartból.


Az időjárás kellemes, olyan mint régen Magyarországon volt. A tél hideg, sok a hó, a tavasz-ősz esős-záporos, hol meleg, hol hideg, a nyár nem túl meleg de vannak kellemes napok, ritkán van az a 30 fokos tikkasztó hőség, szóval nagyon szeretem az országot ebből a szempontból.


Mindketten átlagosan keresünk, a nettó összbevételünk 4000 euró körül van.


Kényelmesen élünk, most építkezünk.


30 nap szabadság, rugalmas munkaidő , minden évben összejön legalább 8-10 nap plusz szabadság csúszóból.


Az emberek kedvesek, nyitottak.


Amivel nem vagyok kibékülve, az az oktatási rendszer és a vasárnapi zárvatartás :)

2017. ápr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!