Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ausztriába (Bécs) költözés?...

Ausztriába (Bécs) költözés? Infók? Lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy majd (nem mostanában, hanem mondjuk pár év múlva) Ausztriába, azon belül is valószínűleg Bécsbe költözünk. Jelenleg Budapesten lakunk, anyukámmal és ha költözünk (mert még semmi nem biztos) akkor is vele költözünk a párjával, aki kint él.

Igazából azért érdekelne lehetőleg minél több minden, személyes tapasztalatok is, mert semmit nem tudok ilyen dolgokról, hogy mi van ha valaki kimegy.

Például ha egy budapesti gimnáziumból kimegyek, ott milyen suliba vesznek fel? Vagy mi kell hozzá, néznek egyáltalán valamit, jegyek vagy ilyenek? És van valami magyarok számára feltartott iskola? Az mennyire nagy hátrány ha én szinte egyáltalán nem tudok németül csak ilyen nagyon alap dolgokat meg 1-2 kifejezést (pl köszönöm, jó reggelt meg ilyenek)?Az angol még nem az igazi, de ha eljutunk odáig, hogy kimegyünk, addigra egy középfokon fogok tudni, tehát azzal nem lesz probléma. Ha valakinek vannak személyes tapasztalatai, arra lennék kíváncsi, hogy mennyire nehéz megszokni? Mennyivel jobb, mint Magyarország? Az iskolákkal, gyerekekkel kapcsolatos dolgok is érdekelnének. Én azért félek ettől, mert még itt sincsenek nagyon barátaim, erős kapcsolataim, akkor ott totálisan elveszettnek és magányosnak fogom érezni magam? Illetve ott hogy érettségizem majd le? És az egyetemek, továbbtanulás hogy működik? Állampolgárság? Minden érdekel.


2017. ápr. 10. 16:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és ezeket kihagytam?: Igazából anya most is viszonylag jól keres, 300 ezret, irodában dolgozik, akkor ott kb mennyivel keresne többet? Anya párja is irodában dolgozik, saját cége van, elég sok pénze van. Viszonyításképpen, ott mennyivel jobb az élet, mennyivel lehet többet keresni és ehhez képest a boltban milyenek az árak?
2017. ápr. 10. 16:17
 2/4 A kérdező kommentje:
Hallottam a Bécsi Magyar Iskoláról is. Az milyen? Oda lehet úgy járni, mint egy rendes iskolába?
2017. ápr. 10. 16:31
 3/4 anonim válasza:

Kezdjük a legfontosabbal: Német o._ba Ausztriába nem elég az angol. Sőt , semmire nem mész vele, kivéve ha informatikus vagy. Ahoz hogy állást szerezzen anyukád egy erős felsőfokon kéne beszélnie németül, amennyiben ez irodai munka persze. Kétkezi munkához pedig minimum az erős középfok.


Milyen az élet? A kaja nagyjából ugyanannyi, a rezsi is. A lakás bérlés/vétel viszont fényévekkel drágább.


Az átvételi procedúrától ne félj, sok diákot vesz át az osztrák állam a volt monarchia országainak területeiről. Barátaid akkor lesznek ha tudsz integrálódni és megtanulsz németül.

2017. ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Anyukám jól tud németül, de én nulla vagyok belőle.
2017. ápr. 12. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!