Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egri Csillagok: 1. Éva Sopronb...

Egri Csillagok: 1. Éva Sopronban lakik el megy hozzá egy fél szemű ember ki ö? és mi a célja?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 30. 07:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Olvastad a regényt? Ha igen, akkor tudod a választ is.
2017. ápr. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ő Iszaki Mehemed (gyaur nevén Lusta Dikk) egy bérgyilkos aki a Bécsi pasa utasírására el akarja rabolni Évát hogy ezzel tudják majd zsarolni Dobó Istvánt aki Éva nagyapja.

2017. ápr. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Nem emlékszem annyira a könyvre....meg egy picit pontosíthatnál a kérdésen,de szerintem Jumurdzsák volt az,aki majd Éváék gyerekét el is fogja rabolni.
2017. ápr. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A pasa fia, Jumurdzsák az, aki megkeresi Évát, magyar nemesnek adja ki magát (nyílván jól tud magyarul) és vissza akarja szerezni a talizmánját, a szerencse gyűrűjét. De mert nem kapja vissza (Éva később találja meg Gergely egyik otthon hagyott mentéje lukas zsebében), elrabolja Jancsikát, a kisfiúkat. Éva ezért indul el a deákkal Egerbe, de a várat akkorra már bekeríti a két hatalmas török sereg (Ali és Ahmed pasa csapatai). Alagúton próbálnak bejutni, de közben a törökök is. A deák belenyomja a fáklyát a lőporba, minden felrobban, Évát megmentik, bevallja Dobónak, hogy ő Bornemissza Gergely felesége fiúruhában. Részt vesz a végső harcban az elesett apród ruhájában, megsebesül. Jumurdzák nem tudja visszaadni a gyereket a gyűrűért, mert elrabolta tőle valaki. A török seregek a nagy vereség után elvonulnak, egy török asszony érkezik, aki a saját kisfiát szeretné kicserélni Éváék kisfiával. Éva vigyázott a kis török gyerekre. A két asszony kezet nyújt egymásnak.
2017. ápr. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

...aztak****...:)

Lenyűgöző...!

Maga Gárdonyi sem tudta volna ennyire tömören összefoglalni...

2017. ápr. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2017. máj. 1. 08:50
 7/11 anonim válasza:
100%

Na így ússza meg a lusta diák a kötelező elolvasását, sőt magát az olvasást is. Felelős, művelt szavazó polgár lesz belőle, amilyent a hatalom szeret, ha a közügyekről és minden egyébről saját meggyőződés helyett így tájékozódik.

De csak segítsünk neki, akárcsak a besoroló autósnak, aki látja, hogy a többi sorban áll, de azért előre megy a besoroló sávban, mert tudja, mindig akad "segítőkész, megértő", aki beengedi. Legközelebb már jogot formál rá, hogy ki nem érdemelt eljárásban legyen része. Ha mégsem sikerül elsőre, megsértődik, hisztizik. Így rontunk el minden értékrendet magunk körül.

2017. máj. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok és nem tini, sok évvel ezelőtt nekünk is kötelező volt, el is olvastuk, gondolod, hogy egy mai tini évtizedek múlva is így fog emlékezni rá? Akkor még a tv volt a szenzáció, nem a digitális kütyük, olvastunk. És ezt a jó szokásomat meg is őriztem. Tessék szépen elolvasni, attól, mert kötelező, még nagyszerű mű is.

Sok múlik a tanárokon is, nekem nagyszerű tanáraim voltak, pedig szó sem volt akkoriban alapítványi és drága elit iskolákról. Közönséges budapesti, külső kerületi iskola volt, a komcsi állam által utált, éppen ezért oda kihelyezett tanárokkal.

2017. máj. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én épp most olvasom, mar vagy hetedszer (35 éves vagyok). Egyik nagy kedvencem, tessék elolvasni, jó könyv!!!
2017. máj. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy Jókai nyelvezete már nehézke egy mai gyereknek, de Mikszáth Kálmáné vagy Gárdonyié nem az! Én pl. a mai napig szeretem olvasni a Szent Péter esernyőjét és a Jó palócokat, vagy az Ida regényét és az Isten rabjait is, többek között.
2017. máj. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!