Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért dugul el a wc?

Miért dugul el a wc?

Figyelt kérdés

Mar 2x eldugult es csak szerelo tudott segiteni. En barmit probaltam inkabb csak rontottam a helyzeten. Legutobbi dugulasnal is 4 flakon relevans folyadekot elhasznaltam plusz pumpaval is probaltam de azzal csak azt ertem el, hogy mar egyaltalan nem ment le a "cucc".

A berelt lakasom tulaja mindig megkerdezi, hogy nem-e huztam le valami nem oda valot pl tampon. Hat nem, nem huzok le soha semmit amit nem kellene. Azt mondtam, talan a csorendszerben van a hiba ami az egesz epuleten at fut de azt mondta mashol nem jelentettel dugulast.

Megis mi dugithatja el ennyire, hogy csak szerelo kepes megcsinalni?



2017. máj. 4. 07:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul van megcsinálva, ez sok mindentől lehet. Nagy a lejtése, kicsi a lejtése, megtörik derékszögbe. Ha egyszer felrakódik utána nagyon ki kellene takaritani, amit szinte lehetetlen, de az ipari magas nyomású csőtisztitó az megoldaná. Teljesen felszedni és újra , jól le kellene rakni.
2017. máj. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Mi a ciki mar ne haragudj? -.-'

Nem huztam le semmi olyat sot nem is miattam dugult el hanem igenis a csorendszerrel van a gond.

Elso valaszolonak meg koszonom, lehet igazad van. De akkor a tulajnak kell valamit csinalnia. Majd megemlitem neki ezt.

2017. máj. 4. 12:05
 3/16 anonim ***** válasza:
A szerelő, aki segített, mit mondott, mire tippelt ?
2017. máj. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Volt egy panel lakásunk, amelyben olyan volt a wc, mint a patyolat. Felújításkor még gondolkodtunk is, érdemes-e kicseréltetni, annyira újszerű volt. Végül a csere mellett dontöttünk. Mikor kivették, hátul, ahova a bűzzáró miatt már nem tudsz eljutni se kefével, se semmivel, szóval ott majdnem 2/3 részéig el volt vízkövesedve. A szerelő azt mondta, hiába takarítjuk, ez a rész egy idő után a legtisztábban tartott wc-nél is elvízkövesedik. Pedig, ez a mi wc-nk nenm is volt eldugulva sose, de mikor megláttam hátul, teljesen ledöbbentem. Szóval, nem a te hibád. Hány éves a wc?
2017. máj. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A vicces kommentelonek: nem, nem amiatt dugult el. Ne legyel mar ennyire primitiv. Hany eves vagy de komolyan?

Amugy meg mit gondoltal, hogy a lanyok azok nem sz@rnak vagy mi? -.-'


A szerelo egyet ertett azzal amit az elso valaszolo mondott, mert ezt mondtam a neki :D de azt ajanlotta, hogy vegyek olyan pumpat amit ok hasznalnak. Ilyen hosszu bot es a vegen egy lapos korong van. A sima pumpa az nem segitett amugy se.

2017. máj. 4. 17:15
 6/16 A kérdező kommentje:
Amugy szerintem megvan minimum 10 eves az epulet de a lakasban levo dolgokrol fogalmam sincs.
2017. máj. 4. 17:16
 7/16 A kérdező kommentje:
6. Valaszoloval egyet ertek. En is erre gondoltam de nem hinnem, hogy a tulaj barmit is fog tenni. Amugy is ehhez valoszinuleg fel kellene "turni" a lakast... nem tudom....
2017. máj. 4. 17:19
 8/16 anonim ***** válasza:

Nálam a vett lakásban a csésze szifon elmenő részébe annyira bele volt kövesedve, hogy nem tudták kiszedni, wc kibontása után vált láthatóvá, kb a 1/3 részére volt szűkülve a kimenő rész. Komplett csészét cseréltettem. Tehát simán lehet a csészénél a baj, és ha ilyen mint nekem, az már nem szedhető ki sem.

Egyeztess a tulajjal, hogy a dugulás elhárító nézze át, és szükség esetén cserélni/felszedni kell.

2017. máj. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Orulok, hogy nem vagyok egyedul a velemenyemmel. De a tulaj csak azert is azt probalja kideriteni, hogy EN mit csinalhattam vele -.-'

Inkabb most figyelek es ha megint ez lesz, akkor muszaj valamit tennie mert nem azert fizetek, hogy pl napokig ne tudjam hasznalni a wc-t, mert ugye magam probaltam a dugulast feloldani de SEMMI nem hasznalt aminek kellett volna. A zuhanylefolyo is eldugult 1x de azt relevans folyadekkal fel ora alatt megoldottam. De a wc baja biztos, hogy teljesen mas es semmi koze ahhoz, hogy en "mit huzok" le rajta.. (semmi oda nem valot nem huzok le de ertitek mire gondolok :)

2017. máj. 4. 19:15
 10/16 anonim ***** válasza:

Egy sima wc csere azért nem egy ökör ára

egy alföldi csésze 10 ezer körül van, ha alatta is le van járólapozva, egy jó szerelő secperc alatt felszedi a régit, és berakja az újat. Tulaj kapja össze kicsit magát, és cseréltesse ki.

2017. máj. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!