Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik a legcélszerűbb fűtőtes...

Melyik a legcélszerűbb fűtőtest, ha csak látványnak kellene leginkább és csak végszükség esetén másodlagos fűtésnek, a lemez, az öntvény kandalló, vagy cserépkályha?

Figyelt kérdés
2 szintre kellene 1-1 db fűtés, sajnos szinte teljesen két külön légtér, több helyiségből álló kb 70m2 es szintek, 2 db 12cm es kémény van így csak ekkora füstcső jöhet szóba.

2017. máj. 9. 16:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mikor legyen látványos? ha ég benne a tűz, vagy úgy egyébként legyen a lakás dísze? Mert a cserépkályha szerintem nagyon szép, de ott nem látod lobogni, pattogni a tüzet. A kandalló úgy általában nincs olyan szép, de nagyon hangulatos ahogy ég benne a tűz.
2017. máj. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én cserépkályhát vagy téglakályhát építenék (igaz, előtte érdemes statikailag is megvizsgálni a helyét).

Ezeket is lehet üveges tűztér ajtóval szerelni, adja a látványt :-)

2017. máj. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Így van, cserépkályha üveges tűztérrel. Ha nincs padlófűtés. Mert nekem a kályhások nem ajánlották a padlófűtésre rakatni a súlya miatt.
2017. máj. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez ízlésfüggő. Például nekem egyáltalán nem tetszenek a cserépkályhák, szerintem kriptahangulat lesz tőle. Nekünk épített kandallónk van, mediterrán kőburkolattal, tölgy párkánnyal, mi ilyet álmodtunk meg. Szerintem akkor is szép, ha nincs használva, persze akkor a leglátványosabb, ha ég benne a tűz.
2017. máj. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

" Például nekem egyáltalán nem tetszenek a cserépkályhák, szerintem kriptahangulat lesz tőle"

Persze a régi klasszikus sárga, zöld kályhák nem túl szépek, sőt...

De az újabb, modern cserépkályhák gyönyörűek! Nagyon ízléses, szép csempék vannak már, pl. egy matt fehér + narancssárga kombináció kifejezetten fiatalos, szép.


Ha dekorációna, kiegészítő fűtésnek szánja az ember, akkor nem is kell tonnás monstrumot építeni.

2017. máj. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem a modern cserépkályhák sem tetszenek, mondom ez ízlés dolga. Akinek az tetszik és a kinézet a legfontosabb szempont az csináltasson olyat. Ezért gondolom, hogy erre a kérdédre nincs jó válasz. Olyat csináltasson, ami neki tetszik, ő fogja nézni minden nap :)
2017. máj. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Számomra a legszebb az elektromos fűtőpanel.
2017. máj. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Padlófűtés lesz, de ki lenne hagyva ott ahová a kandalló vagy cserépkályha kerül. végül is lehet épített Kandalló is, ez alternatív fűtés lenne ezért a hatásfok is valamennyire szempont.

Ahogy nézem a cserép kályhák nagyon húzós árúak így valószínű, hogy lemez vagy öntöttvas esetleg épített kandalló marad. Köszönöm a válaszokat.

2017. máj. 11. 12:35
 9/14 anonim ***** válasza:

Esetleg mobil cserépkályha?

Szebb mint a lemezkályhák.

2017. máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azt is kalkuláld bele, hogy a cserépkályhát néhány évente újra kell rakatni. Ami gondolom elég nagy felfordulással jár, és nem olcsó mulatság.
2017. máj. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!