Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Junkers kombikazán miért...

Junkers kombikazán miért kapcsol le időnként?

Figyelt kérdés

Junkers ZW 24-2 DH AE kazán csinálja mostanában:

HMV kinyerés közben lekapcsol, majd azonnal visszakapcsol, azaz a HMV hőmérséklete hirtelen leesik, majd lassan visszamelegszik. Tusolás közben 4-5 percenként, azaz elég ritkán csinálja és nem is sikerült még stabilan reprodukálni.


Az eddigi megfigyelések:

- HMV hirtelen lehül, majd lassan visszamelegszik

- a hirtelen lehüléskor halk, relé-szerű kattanás hallható a kazánból

- a visszakapcsolás szinte azonnali, hallani előbb a gázáramlást, majd a szikragyújtást, végül a belobbanást és égést

- a lekapcsolási eseménykor próbáltam diagnosztikai üzemben monitorozni a különböző modulok állapotát. Persze ilyenkor alig sikerült produkálni a hibát. Egy kádnyi víz kiengedésével mindössze egy alkalommal: a lekapcsoláskor a 15-ös menüpont (Ventillátor) szerint a ventillátor kikapcsolt.


Mi okozhatja a lekapcsolást és hogyan lehet megoldani?

Vannak tippjeim, de nem szeretém elsőre megosztani, hátha már az említésük is félrevezető lenne.


Készítettem egy rövid videót is az gázégőről működés közben, link a bejegyzés végén. Mivel nincs referenciám, így nem tudom, hogy a videón látható pulzálás az normális-e. Az?


A videó elején látható egy fénykép is, hogy milyen koszt találtam a takarólemez alatt. Mi lehet az a fehér pernye szerű lerakódás? Normális-e?


Youtube videó linkje:

[link]



2017. máj. 17. 09:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi az a HMV?

Nekem is Junkers volt , átfolyós-kombi, csak 20 Kw. Én sose voltam megelégedve vele, bár ilyet nem csinált. Olyan rossz hatás fokkal dolgozott, hogy egy negyed óra kellett neki mire a fürdőviz jó langyos lett. Fűteni jól fűtött. .

Aztán egyszer bedöglött, pont a -15 fokban. Kijöttek a szerelők és az volt az első mondatuk hogy ilyen szart minek vettem meg. A javitás meg lehet hogy 40-50 ezerbe is bekerülhet és még nem biztos hogy jó lesz.

Lecserélték egy DEMRAD-ra. Ez sokkal jobb , nem lehet egy napon se emliteni .

2017. máj. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Használati Meleg Víz
2017. máj. 18. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!