Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szomszéd mószerolna, mik a...

Szomszéd mószerolna, mik a jogi és erkölcsi lehetőségek?

Figyelt kérdés

Közös képviselők vagyunk, de vállalt feladat, nem cégként, főállásban csináljuk. Mi is a néhány lakásos társasház lakói vagyunk.


Van egy albérlő család, két gyerekkel. Pici lakásuk van. Ahogy kijött a jó idő, tényleg sokan jönnek hozzájuk vendégségbe, ilyenkor kint vannak a kertben (osztatlan közös tulajdon). Saját gyerek miatt én is sokat vagyok kint, eddig egy vendéggel se tapasztaltam problémát. Napközben jönnek, ha hangosak néha, akkor az a kisgyerekek miatt van. De amúgy udvariasak, a gyerekekre is figyelnek, hogy hol vannak, mit csinálnak.


Egy másik lakó a minap közölte, hogy beszél a lakás tulajdonosával a sok vendég miatt. Itt két dolgot nem értek: tudtommal, ha valaki életvitelszerűen tartózkodik valahol, akkor joga van vendégeket fogadni. Ha társasági ember, akkor több érkezik, ennyi.


Azt sem értem, hogy miért nem az említett albérlővel közli a problémát. Normális emberek, mi soha nem tapasztaltunk problémát velük, a gyerekek is jól neveltek.

Gondolkozom rajta, hogy én is hívjam fel a tulajdonost és mondjam el, hogy ez egyszerű rosszindulat és semmi baj az érkező vendégekkel?


2017. máj. 19. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Vannak akiket az is zavar ha levegőt vesz a másik. Az ilyenekről többnyire tudni szokták,hogy az egyetlen baja maga az élet. Pláne ha rajta és a szövetségesén kívül senki nem panaszkodik.
2017. máj. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kovpet ***** válasza:
100%

Nem értem a problémád. A bérlőnek joga van vendéget fogadni. A másik lakónak meg joga van beszélni a lakás tulajdonosával.

Te mint közös képviselő hogy jössz a képbe ebben a helyzetben?

2017. máj. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek a 2-el.

Maradj ki belőle, mint "funkcionáriusnak" ehhez nincs közöd, különösen, mert te is részese vagy a gyerekeiddel a rendszeres kerthasználatnak.

Maximum, ha a tulaj megkérdez téged, elsősorban mint magánembert, nem mint közös képviselőt, akkor elmondod a véleményed.

Mi is társasházban lakunk Budapesten, de nálunk az ilyen vitákat elkerülendő, a parkosított kertben nincs buli, játszótér és kutyasétáltatás, sem bérlőnek, sem tulajdonosnak. Lehet benne sétálni, leülni a padra, olvasgatni, kézimunkázni, beszélgetni, kártyázni, stb.

Én elhiszem, hogy te szolidáris vagy a bérlőkkel, mert ti is használjátok a kertet a gyerekekkel, de azért gondolj már bele!

Vannak idősek, betegek, kisbabások, akiknek - bár nincs napközben csendrendelet,- de azt hallgatni egész nap, hogy mások a kertben élik az életüket rendszeres vendégsereggel, hangoskodnak, nevetgélnek, zsivajognak, nem lehet kellemes.

A társasház nyugalmának a lényege, hogy élni és élni hagyni!

2017. máj. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek az előzőekkel abban, hogy mint közös képviselőnek semmi teendőd nincs.

Mint ott lakó magánember természetesen beszélhetsz a tulajjal és az albérlővel is, sőt akár a panaszkodó lakóval is.

A tulajnak elmondhatod, hogy alaptalan vádaskodásnak érzed ezt, az albérlőt szolidaritásodról biztosíthatod, a panaszkodó lakót esetleg jobb belátásra térítheted.

Végső soron te ismered a panaszkodót: ha úgy ismered, mint aki a kákán is csomót keres, akkor remélhetőleg a tulaj is tudja róla ezt. Ha eddig ilyet nem tapasztaltál tőle, akkor lehet, hogy ugyanazt más szemszögből látjátok.


Magánvélemény:

1. Engem a gyerekzsivaj sosem zavart, és csak sajnálni tudom, akit igen.

2. Viszont társasház lakójaként sose hívnék közös udvarra vendéget. Az más kérdés, ha a gyerekek a kertben játszanak, de társasház közös kertjében tényleg nem szokás egy családnak a saját vendégeivel kerti partit rendeznie (ha a ház közösen rendez egyet a saját lakóinak, az más).

2017. máj. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%

Elmondom neked, hogy mi lehet a végkifejlet, a tulajdonos vérmérsékletétől függően anélkül, hogy állást foglalnék az ügyben.

A tulaj nem fogja vizsgálni, hogy ki mennyire zajong és kinek van igaza, mert nem fog konfrontálódni a bérlője miatt a többi tulajdonossal.

Először, - ha nagyon rendes - megkéri a bérlőit, hogy ne járjanak a kertbe.

Utána, ha további panasz jön, felmond nekik, 5 perc alatt lesz új, gyerektelen bérlője, akinek a szerződésébe beleírja, hogy kerthasználat kizárva.

... és részéről minden gond letudva, ami valahol érthető is.

2017. máj. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!