Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Illik Budapest valamelyik...

Illik Budapest valamelyik városrészére ez a leírás?

Figyelt kérdés

Olyan környéken szeretnék lakni, ami inkább csendesnek, zöldövezetinek mondható (ezzel nem feltétlenül zárom ki a lakótelepeket, mert azok közül is sok a természetközeli, parkos), ugyanakkor fontos a jó tömegközlekedés is, ahonnan nem kell az embernek a fél életét utazással töltenie ahhoz, hogy bevergődjön a belvárosba.

A környéken legyen kiépített infrastruktúra (vásárlási lehetőségek, stb.), ne kelljen órákat utazni a legközelebbi bevásárlóközpontig, piacig, stb.

Mindemellett a megfizethetőség is fontos szempont; amolyan középosztálybeli árfekvésre gondolnék.


Létezik olyan városrész a fővárosban, melyre többé-kevésbé illenek ezek a feltételek?

Én egyébként jelenleg Kőbánya Óhegy városrészében lakom, amivel összességében nincs is baj, valamelyest illik is a leírás erre a környékre, egyedül a tömegközlekedés mondható nehézkesnek (a 85-ös busz csigatempóban ér be az Örsre, főleg az Élessarok-Fehér út-Örs szakasz tud kritikus lenni). Az éjszakai közlekedés is hagy némi kivetnivalót maga után, mert a 909-es összevissza kanyarog, s 40 perc alatt ér ki Óhegyre, miközben pl. a 950-es busz a sokkal messzebbi Pestszentlőrincre is kiér ennyi (sőt rövidebb) idő alatt.


A válaszokat előre is köszönöm! :)


2017. máj. 29. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

XVIII. Lakatos lakótelep és környéke.

184-es busz, - ha jól emlékszem - Kőbánya Kispest Metró végállomás és onnan odamész, ahova akarsz.

2017. máj. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Csepel. Minden van elérhető közelségben. Kis-dunapartot most hegyezték ki, Tamariska dombon olyan sétálni mintha a bakonyban lennél(kertváros közepén mégse látni házakat), 10perc a hévvel a város közepe, tesco,lidl,aldi..stb van. Korrekt nagy piac. Legjobb hely.
2017. máj. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Ja és a lakások is olcsóbbak mert mindenkiben az a kép él hogy "Vörös csepel"prolinegyed sok a cigány. Közbe meg vezető helyen van közbiztonság terén.
2017. máj. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
XVI. kerület. Én az Újszász utcában lakom egy kis kertes házban, és nagyon jó. Őrsre akár 10 perc alatt ki lehet érni több tömegközlekedéssel legyen busz vagy hév.
2017. máj. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A 16. kerület árfekvése már elég magas, de én is ezt mondtam volna. Esetleg a 15. kerület még szóbajöhet.
2017. máj. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A XIV. és XVI. jó, de nem olcsók. Azért érdemes nézelődni, hátha akad valami.

XV. kerület pestújhelyi, rákospalotai része sem rossz szerintem.

2017. máj. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Zugló vagy 16.kerulet ors vezer terehez kozel, patak mellett. Ors vezeren par perc alatt ottvagy, arkad, ikea stb. Metroval barhova ekjutsz 10-20 percen belul.
2017. máj. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Békásmegyer nem annyira, de pl. a Római lakótelep a III. kerületben nagyon jó. Igaz, drágább is. De pl. Kaszásdűlő sem rossz, tele van fával és virággal, boltok is vannak, buszok és HÉV is.
2017. máj. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2017. máj. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!